Precizní zemědělství jako hlavní téma 6. ročníku akce

Hlavním tématem v pořadí 6. ročníku akce bylo precizní zemědělství, které dostalo velký prostor v poslední jízdě dopoledního programu. „Precizní zemědělství bylo logickým rozhodnutím při sestavování programu Polního dne. Vyšší efektivnost v zemědělství považujeme za jasný cíl. Naše stroje do precizních systémů patří,“ vysvětlil obchodní ředitel pro ČR a Polsko David Ryčl.

John Deere 6215R s přijímačem StarFire 6000 v systému AutoTrac spřažený s meziřádkovým kypřičem FENIX FN 3000L a čelním zásobníkem na hnojivo Ferti-Box FB 2000F

Komentovaná ukázka neseného kypřiče s čelním zásobníkem na hnojivo


Pro ukázku precizních zemědělských systémů byl zvolen John Deere 6215R s přijímačem StarFire 6000 v systému AutoTrac. Agregovaným strojem byl 3metrový meziřádkový kypřič FENIX FN 3000L a čelní zásobník na hnojivo o objemu 2000 l Ferti-Box FB 2000F. Dávkování zásobníku se ovládá přes ISOBUS. Stejná souprava se předvedla v odpolední autonomní praktické jízdě – řízené přes signál z družic bez zásahu obsluhy.

Precizní systémy řízené na dálku v akci

„Celý systém začíná u půdních rozborů živin pozemku. Na základě zjištěných hodnot látek vzniknou rozdílné parcely, které se uloží pro aplikační jízdy. Jednotlivým parcelám se následně přidělí cílový stav, který určí velikost dávkovaného hnojiva. Řídicí systém traktoru pak předá zásobníku signál o velikosti této dávky. Aplikovaná dávka se reguluje podle rychlosti otáček dávkovacího válečku. Pomocí chytrého telefonu či tabletu může sledovat manažer či majitel podniku různé pracovní funkce a lokaci soupravy i na dálku,“ říká Jiří Ptáčník, produktový manažer na AMS precizní systémy ve společnosti STROM PRAHA.

Nesený kypřič s čelním zásobníkem na hnojivo byl novinkou a ukázkou možností techniky BEDNAR. Kypřič byl osazen rozdělovací hlavou a rozvody ke všem radličkám. Za každou slupicí byly připevněny aplikační koncovky pro hnojivo. Díky nim se až 70 % hnojiva dostane do profilu hlouběji. Zbytek pak vypadává na povrch strniště před radličky, které je zapraví do mělké půdní vrstvy.

Ukázka STRIEGEL-PRO PE při pracovním nasazení

SWITERDISC XE 12000 a s ním rychle provedená podmítka je základem pro řízený proces vyklíčení zbytků obilí a plevelů po sklizni


Odpolední praktické ukázky strojů

I přes deštivý úterní předvečer akce se organizátoři rozhodli ukázat stroje v poli. Středeční odpoledne tak mohly stroje předvést své přednosti na těžké černozemní půdě.

Stroje byly prezentovány v technologickém sledu začínajícím managementem posklizňových zbytků. Následovaly stroje pro mělkou i hlubokou podmítku, mělké a hluboké kypření a předseťovou přípravu. Ukázky zakončil secí stroj OMEGA OO_L.

Co musíte vědět o Polním dnu 2017:

  • Akci navštívilo 2098 návštěvníků
  • Společnost BEDNAR prezentovala 28 strojů
  • Polní den je vyhledávanou akcí dalších vystavovatelů ze zemědělství
  • Tématika letos patřila precizním systémům v zemědělství
  • Tradiční prezentace novinek a inovací
  • Demonstrace strojů v praktických ukázkách
  • Společnost BEDNAR slaví 20 let od založení

Návštěvníci sledují probíhající praktické ukázky strojů BEDNAR

ROW-MASTER RN 6400 se zadní nádrží FERTI-TANK o objemu 600l se zařízením Culti-Cam pro přesné optické navádění v porostu


Společnost BEDNAR děkuje všem návštěvníkům, partnerským společnostem za zapůjčení již zakoupených strojů, vystavovatelům a všem ostatním, kdo pomohli s organizací akce, na kterou dorazilo rekordní množství návštěvníků.

Akce se konala pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky.

Generálním partnerem akce byly společnost STROM PRAHA a JOHN DEERE.

Hlavními partnery byly společnosti BEDNAR Farm Technology, Renomia Agro, Dupont, Zemědělská společnost Sloveč, Profi Press.

K dalším partnerům patřily společnosti Yara, Kramer, Pronar, GSI, Petkus, John Deere Financial, Brigdestone, Chemie Star, Kingspan, Multibio a SPZO.

Na prezentování strojů v technologickém sledu se přišlo podívat celkem 2098 návštěvníků

Polní den BEDNAR 2017 u Městce Králové


Ing. Marek Šmika, BEDNAR FMT s.r.o.
Brand manager
marek.smika@bednarfmt.com
 

Novinky

Chci stroj BEDNAR

Mám stroj BEDNAR

Ke stažení

O nás