Zpět na novinky

22.
Říjen
2014

Poľný deň v Seliciach

Pekný októbrový deň prilákal návštevníkov na poľný deň, organizovaný združením dodávateľov pôdohospodárskej techniky Agrion. Deň Poľa sa konal na majetkoch AGRO Divízie Selice, so zameraním na spracovanie pôdy, zber a pozberovú úpravu kukurice na zrno. Pre verejnosť bol pripravený odborný výklad s ukážkou 126-tich hybridov kukurice. Na podujatí sa zúčastnilo celkovo 25 vystavovateľov a približne 500 návštevníkov zo Slovenska.

Bednar FMT a Agroservis Komárno

Už tradične Bednar FMT vystavoval v spolupráci s Agroservisom Komárno, výhradným predajcom poľnohospodárskej techniky John Deer a BEDNAR na Slovensku. Bednar predstavil hneď niekoľko noviniek na slovenskom trhu. Robustný diskový podmietač ATLAS HO 6000, dlátový pluh TERRALND TN RT a sejačku OMEGA OO 4000 FERTI. K videniu bol už tradičný kompaktor SWIFTER SO 6000, dlátový pluh TERRALND TO 4000 HM v kombinácii so zásobným hnojením FERTI BOX FB 4400 a diskový podmietač ATLAS AO 5000.

Klasický typ Terralandu TN doplnený o pneumatický pech na dokonalé utuženie povrchu pôdy. Vhodný do suchých oblastí.

Terraland TO v súprave so zásobníkom na hnojivo Ferti Box.

Veľa techniky na ukážkach

Pripravená parcela na ukážky poskytla dostatočný priestor pre vystavovateľov na demonštrovanie predávanej techniky. Súpis predvádzanej techniky bol nasledovný: stroje na zber kukurice na zrno, manipulačná technika, drvenie rastlinných zvyškov, pozberová úprava zŕn, spracovanie pôdy a predsejbovú prípravu, sejačky, bez orbové sejačky a stroje na hnojenie a ochranu rastlín.

Takisto ako konkurencia aj Bednar ukázal zo svojho portfólia stroje priamo na ukážkovej parcele a to: Atlas HO, Terraland TO + Ferti Box, Swifter SO a Omega OO Ferti. Azda najväčšiu pozornosť priťahovali stroje Atlas HO a Omega OO Ferti. Atlas HO, novinka z produkcie Bednar, diskový podmietač primárne určený na podmietanie po kukurici. Diskové sekcie postavené do tvaru X, disky s priemerom 660 mm, uložené dva na jednu stĺpicu a integrovanie nápravy pred sekciu valcov, predurčujú stroj na precízne zapravenie zvyškov po kukurici, bez toho aby stroj začal poskakovať. Pre úplné do nastavenie stroja je možnosť upraviť pracovný uhol prednej diskovej sekcie. Omega OO Ferti je ďalšou novinkou na trhu. Tento typ sejačky je osadený pneumatickým pechom, prihnojovaním, dvoma radami diskových sekcií na prípravu pôdy, pneumatikovým pechom (veľkosť pneu 425/55 R17) a konečným výsevným ústrojenstvom; dvojdiskovou výsevnou bodkou uloženou na paralerograme.

VIDEO:

Juraj Školka (juraj.skolka@bednarfmt.com)

Novinky

Chci stroj BEDNAR

Mám stroj BEDNAR

Ke stažení

O nás