Zpět na novinky

11.
Červenec
2012

Polní den ve Slovči přilákal stovky návštěvníků

Těsně před začátkem žňových prací uspořádala společnost STROM Export s.r.o. ve spolupráci se ZS Sloveč a.s. a STROM Praha a.s. polní den strojů pro zpracování půdy. Na pozemku před hlavním sídlem ZS Sloveč byl představen kompletní výrobní program strojů pro zpracování půdy, ale taktéž aktuální novinky a prototyp …

Těsně před začátkem žňových prací uspořádala společnost STROM Export s.r.o. ve spolupráci se ZS Sloveč a.s. a STROM Praha a.s. polní den strojů pro zpracování půdy. Na pozemku před hlavním sídlem ZS Sloveč byl představen kompletní výrobní program strojů pro zpracování půdy, ale taktéž aktuální novinky a prototyp stroje pro zpracování půdy v hrůbcích. Až překvapující účast 631 registrovaných návštěvníků předčila veškerá očekávání. Po veleúspěšné národní výstavě Techagro 2012 polní den v ZS Sloveč potvrdil vysoký zájem o stroje mladé české firmy. Za přízeň děkujeme a vážíme si jí.

Po oficiálním zahájení akce se na 5 ha pozemku po jarním ječmeni, sklizeného metodou GPS, postupně představily jednotlivé stroje pro zpracování půdy, tematicky seřazeny od strojů pro hluboké kypření až po stroje pro předseťovou přípravu půdy. Stacionárně byl vystvaven návěs  Wagon WG a zástupce tradičních a praxí osvědčených mulčovačů, Mulcher MZ. Odborný komentář k technickým parametrům a agronomickému využití strojů vedl po celou dobu předvádění vedoucí obchodu  Ing. David Ryčl.

  
Vstupní bránou prošly již od časných ranních hodin davy lidí.Veškeré volné plochy kolem strojů byly obsazeny širokou veřejnosti i odborníky z praxe. 

 

Diskové podmítače včele s Atlasem 

Jako první se veřejnosti ukázaly diskové podmítače krátké koncepce menšího průměru disků pro rychlou, velkoplošnou podmítku Swifterdisc XO 6000 a Swifterdisc XE 8000 s disky o průměru 520 x 5mm. Přeschlé strniště více vyhovalo novince ATLASu AO, který byl osazen agresivním typem disků s označením A-Disk. Zcela nový typ disku umožňuje mnohem vyšší kvalitu řezání a zároveň vynášení většího množství hlíny na povrch, čímž dochází ke snadnějšímu míchání půdy s rostlinnými zbytky. Velký počet zemědělců přijel na akci právě kvůli Atlasu. STROM Atlas je výsledek dlouhodobého vývoje naší firmy, vycházející z pozitivních i negativních zkušeností, které jsme nasbírali při vývoji diskových podmítačů v minulosti. Atlas s A-disky přináší do diskování univerzálnost a zvýšení kvality práce.

 

  
První stroj v akci, diskový podmítač Swifterdisc XO 5000.První letošní novinkou byl diskový podmítač Atlas AO 5000, osazený agresivními disky A-Disk.

 

Kypřiče Ecoland pro různé typy podmítek a kypření

Druhou skupinou strojů byly kypřiče Ecoland v provedení Ecoland EO 4000, osazený 60mm dláty s křídly a Ecoland EN 3000RT, osazený 60mm dláty pro hloubkové kypření až do 35cm. Stroje vybaveny vertikálním dvoupružinovým nonstop kanadským jištěním bez problému vnikaly do hloubky přes 20cm a přihlížející jednohlasně hodnotily kvalitní zapravení a zaklopení rostlinných zbytků po porostu jarního ječmene.

 

  
Polonesený model univerzálního kypřiče Ecoland EN 3000 pracoval bezchybně i v hloubce přes 20cm.Trendem letošního roku je nepochybně dlátový pluh Terraland, zde v provedení Terraland TN 3000 H M7R, disponující hydraulickým jištěním.

 

Terraland jako náhrada orby

Dlátové pluhy Terraland se těší stále rostoucí oblibě mezi českými a slovenskými zemědělci, polní den tento trend potvrdil. Hloubkové zpracování půdy je jedním z řešení pro dosažení vyšších hektarových výnosů. Navíc investiční a provozní náklady na dlátový pluh Terraland jsou ve srovnání  s tradičním pluhem víc než zajímavé. Během dvouletého působení Terralandu v ČR  a SK  dosažené výsledky ukazují na využití Terralandů vedle dalších operací zejména pod řepku olejnou, pod cukrovou řepu a po zrnové kukuřici. Na polním dnu byl k vidění známý nesený model Terraland TN s hydraulickým jištěním určení pro traktory od cca 150 do 320koní. Vůbec poprvé veřejně pracovala  polonesná zemědělci dlouho požadovaná verze Terraland TO.  Tato verze představuje výkonnou alternativu pro hloubkové zpracování půdy v záběrech od 4 do 6ti metrů při zachování transportní šířky 3m. S podvozkem umístěným ve středu stroje a s radlicemi za koly stroj nabízí možnost práce i bez zadních pěchů. Stroj byl vybaven tažným okem pro připojení válců dle požadavků.

 

  
Druhá letošní novinka polonesený dlátový pluh Terraland TO 6000 si zasloužila pozornost většiny příchozích.Souprava dlátového pluhu Terraland TO 6000 a pásového traktoru JD 9460 RT je ukázkou moderního zpracování půdy s vysokými denními výkony pro získání co největších výnosů z hektaru.

 

Osvědčená kvalita předseťové přípravy s kompaktory Swifter

Předposlední skupinu strojů tvořily tradiční kompaktory Swifter, které se představily na pozemku zpracovaném Terralandem do hloubky 35 cm. Předvádění začal kompaktor Swifter SO 7000, následovaný podzimní verzí Swifter SE 10000, který byl osazený radličkami a jako poslední vjel do pole Swifter SE 12000 v jarní verzi, osazený gamma-hroty.

  
Předposlední skupinu strojů tvořily tradiční kompaktory Swifter se záběry 7 – 12 metrů.Unikátní systém skládání u širokozáběrového kompaktoru Swifter SE  si pozorně prohlédly desítky lidí.

 

Terrastrip představuje novou formu zpracování půdy

V samotném závěru praktických ukázek byl veřejnosti poprvé představen prototyp stroje pro zpracování půdy v hrůbcích, s výrobním označením TERRASTRIP. První testy tohoto stroje již proběhly v loňském roce ve spolupráci se ZS Sloveč. Na jaře letošního roku se provádělo zkušební setí do hrůbků, jehož výsledky se pečlivě analyzují a stav porostu se pravidelně kontroluje. Jedná se o systém, jenž kombinuje hloubkové kypření s přímým hnojením do půdního depa a těsně pod povrch půdy. Podrobnější informace o této novince budou k dispozici v průběhu letošního roku.

 

  
Na závěr polního dne čekalo na návštěvníky představení prototypu stroje pro zpracování půdy v hrůbcích, stroj nese označení Terrastrip.Bohaté občerstvení zaplnilo veškeré vnitřní i vnější kapacity areálu.

 

Novinky

Chci stroj BEDNAR

Mám stroj BEDNAR

Ke stažení

O nás