Zpět na novinky

16.
Červen
2010

Polní den v Kámeni

Jako každým rokem se i letos uskutečnil v Kámeni jeden z největších polních dnů u nás s názvem Den Zemědělce. Letos se zaměřením na sklizeň pícnin. A samozřejmě i v této oblasti jsme schopni nabídnou zajímavé stroje jako např. Mulcher, který je nejprodávanějším strojem ve své kategorii a návěs Wagon,…

Jako každým rokem se i letos uskutečnil v Kámeni jeden z největších polních dnů u nás s názvem Den Zemědělce. Letos se zaměřením na  sklizeň pícnin. A samozřejmě i v této oblasti jsme schopni nabídnou zajímavé stroje jako např. Mulcher, který je nejprodávanějším strojem ve své kategorii a návěs Wagon, který je loňskou novinkou a má již svou první desítku spokojených zákazníků.
A i když se zprvu zdálo, že počasí nebude zrovna ideální na předvádění strojů, nakonec se umoudřilo a vše proběhlo ku spokojenosti všech. Cestu na letiště, kde vystavovalo téměř 80 vystavovatelů si našlo přes 7000 lidí.

Bylo mnoho k vidění

Samotná plocha letiště je umístěná v malé vesničce Kámen poblíž Pelhřimova. A opět po roce se tu sjeli zástupci mnoha firem, kteří chtěli předvést techniku svým potenciálním zákazníkům. Stánky byly umístěné na zpevněné ploše letiště za kterými byla plocha pro předvádění práce strojů. Jelikož byla zarostlá přes metr vysokou trávou, která byla navíc poměrně mokrá, protože v pravidelných intervalech během posledních dní pršelo, dívali se mnozí na naše snahy s předváděním Mulcheru s lehčím pobavením.
Přbližně kolem půl jedenácté se začalo s předváděním techniky jednotlivých vystavovatelů. Pořadatelé a diváci šli od jedné předváděcí plochy ke druhé, přičemž každý z vystavovatelů měl asi 7min na předvedení svých strojů s ozvučením.
Na našem stánku STROM Centra se do řady připravila řada jelenů, z nichž jeden byl v agregaci s Mulcherem MZ 4500 a druhý s Wagonem WG 21000.

Mulcher MZ: „S tím tam chce vjet jo?…“

Mulcher MZ: „Ono to opravdu pracuje!!“ divili se někteří.


Mulcher MZ šokoval

Jako třetí stroj v zeleno žluté linii byl byl rok starý Mulcher MZ 4500, který měl odpracováno téměř 1000ha v náročných podmínkách a stále byl osazen původními noži. Tento stroj patří ve své kategorii mezi nejprodávanější stroje a těší se veliké oblibě mezi zákazníky.
Jeho robustní konstrukce v kombinaci se žárově zinkovaným povrchem z něj činí skutečně odolného a výkonného pomoníka při práci s rostlinnými zbytky. Mulcher je shopen perfektně kopírovat terén díky výkyvu křídel v rozmezí -20° až + 90°. Sekací ústrojí může být osazeno noži ve jedné, nebo ve dvou rovinách (pro kukuřice, slunečnice atd.). Vysoká bezpečnost práce vychází ze samotné konstrukce. Každý rotor je chráně třecí spojkou proti přetížení a ze spodní části je kryt krytem rotoru. I proto může stroj pracovat ve velice nízkých pracovních výškách. Ale už dost o stroji, pojďme si říci něco o jeho praktické ukázce.
Když přišli diváci na náš stánek a viděli, že chceme předvádět v těchto podmínkách Mulcher MZ, považovali to mnohzí z nich za dobrý způsob pobavení diváků. V davu jste mohli zaslechnou poznámky jako: “ Haha, do tohodle s tim chce vjet jo?“, nebo „Koukej jak to nebude pracovat“ a určitě i další, které mě minuly.
První vyrazila dvojice jelenů se žacími mačkači, za kterými zůstávala perfektně posečená píce urovnaná do úhledných řádků. Hned za nimi vjel do trávy Mulcher MZ se stále původními noži. A za strojem se začalo objevovat něco co mnohé doslova šokovalo. Ano, tušíte správně. Byla to práce a na dané podmínky velice slušná. Kvalitně posekaný porost, rozsekaný na jemno a rozprostřený po celé šíři záběru stroje. Rázem se poznámky změnili na údiv: „Hele, ono to opravdu pracuje!“. A kdo tam byl tak ví, že to není mazání medu kolem úst. Však je to i vidět na fotce výše.

Wagon WG- lidé už ho začínají znát

Jako poslední v řadě byla žluto-zelená řezačka pod kterou jela souprava s Wagonem WG 21000 se zatáčející nápravou. Tento předváděcí návěs ze společnosti Agrometall je skutečně chytrým, jednoduchým a výborně ovladatelným řešením přeprav. Celá návěs je tovřen korbou vyrobenou pouze ze 2ks 4mm tlustého plechu a podvozkem osazeným boogie nápravou. Jednoduchost korby eliminuje vznik nepříznivých provozních vlivů (koroze, praskliny ve spojích atd.). Celková koncepce podvozku- žárové zinkování, boogie náprava atd. vytváří předpoklady pro velmi dlouhou životnost a schopnost překonat „téměř cokoli“. Tento návěs vyrábíme v jednostranném i dvoustranném provedení s širokou nabídkou doplňků (Hardoxové provedení atd.).
O práci návěsu se toho moc napsata nedá. Úkol, kvůli kterému tam přijel samozřejmě splnil. Ukázal, že jsme schopni nabídnou zajímavá řešení i v oblasti zemědělských doprav. Příjemným zjištěním bylo, že si již začíná nácházet své místo v povědomí zemědělců.

S akcí převládla spokojenost

Po předvedení všech vystavovatelů se pokračovalo v individuálním předvádění strojů. Návštěvníků bylo skutečně mnoho, však je tento polní den tradiční každoroční událostí již pár let. Počasí přálo, i když odpoledne trošku sprchlo a obecně lze říci, že vše dopadlo ku obecné spokojenosti. Zajímavostí byl také odpolední příjezd pana ministra Jakuba Šebesty, který se přijel rozloučit se zemědělci na konci svého funkčního období. Snad jen to, že odpolední program s panem ministrem byl pojat jako oficiální zahájení Dne Zemědělce, bylo organizačním překvapením. Především proto, protože se odehrálo jako tečka za celým programem.
Ale obecně vzato, s touto akcí převládla spokojenost a děkujeme všem návštěvníkům, kteří se přišli podívat na náš stánek.

 

Novinky

Chci stroj BEDNAR

Mám stroj BEDNAR

Ke stažení

O nás