Obměna strojů v Radonicích pokračuje

Němcova farma FARMES, spol. s.r.o. pokračuje s modernizací a obnovou strojů na přípravu půdy. Na jaře zakoupili předseťový kompaktor SWIFTER SE 10 000 a nyní diskový podmítač ATLAS HO 6000. Oba tyto stroje pořídili prostřednictvím Františka Kose ze společnosti STROM Praha.

Neplánovaná změna diskového podmítače

FARMES, spol. s.r.o. začala před novou sezónou připravovat tři roky starý diskový podmítač od konkurenční značky. I po pečlivé přípravě a výměně všech disků odváděl tento stroj nepřijatelnou práci. Martin Matějec, obsluha stroje to okomentoval slovy: „Diskový podmítač od konkurenční značky nám dělal vlny jak na moři. Jednu jako druhou. To bylo nepřijatelné.“

Obsluha stroje p. Martin Matějec

Obsluha stroje p. Martin Matějec

Diskový podmítač ATLAS HO 6000 rovnoměrně promíchává rostlinné zbytky

Diskový podmítač ATLAS HO 6000 rovnoměrně promíchává rostlinné zbytky


„Náš majitel, p. Němec, kontaktoval p. Kose a narychlo jsme pořídili diskový podmítač BEDNAR. Značka BEDNAR byla zvolena kvůli výborným zkušenostem s předseťovým kompaktorem, který jsme pořídili na jaře“, dodává obsluha stroje.

První hektary diskovým podmítačem BEDNAR

Němcova farma v Radonicích začala s diskovým podmítačem ATLAS HO 6000 pracovat okamžitě po jeho zakoupení. Poprvé s ním vyjeli do pole 12. července. Od té doby má diskový podmítač za sebou téměř 500 ha. „S tímto diskovým podmítačem jsme po prvních hektarech spokojeni. Nejen že nedělá vlny, ale i krásně míchá půdu. Na to také nejsme zvyklí“, dodává obsluha stroje.

ATLAS HO je určený pro kvalitní podmítku až do 18 cm i v obtížných podmínkách

ATLAS HO je určený pro kvalitní podmítku až do 18 cm i v obtížných podmínkách

Diskový podmítač má integrovanou nápravu pro perfektní stabilitu i ve vysokých rychlostech

Diskový podmítač má integrovanou nápravu pro perfektní stabilitu i ve vysokých rychlostech


Martin Matějec vysvětluje, jak se s novým diskovým podmítačem pracuje: „S konkurenčním diskovým podmítačem jsem mohl jezdit maximálně 12 km/hod. Teď jezdím mezi 13–15 km/hod a práce jinak odsýpá. Hloubku mám nastavenou na 15 cm a průměrně udělám tak 50–60 ha denně. A to je radost.“  

Němcova farma Radonice

Jedná se o rodinnou farmu založenou v roce 1990. Hospodaří na 850 ha zemědělské půdy. Pro farmu je důležitá rostlinná výroba a mezi její hlavní plodiny patří sladovnický ječmen a pšenice ozimá. Poté následují ostatní plodiny.

ATLAS má postavené diskové sekce do „X“, což umožňuje přesné držení stopy

ATLAS má postavené diskové sekce do „X“, což umožňuje přesné držení stopy

ATLAS HO 6000 je možné pořídit se záběry o 4 do 8 m

ATLAS HO 6000 je možné pořídit se záběry od 4 do 8 m


Rodinná farma je propojena se selskou mlékárnou, která sídlí také v Radonicích. Zpracuje se v ní 6 000 litrů mléka, ze kterého se vyrábí více než 15 mléčných výrobků. Ty rozvážejí do malých obchodů a také je možnost si je zakoupit přímo v mlékárně.

Ing. Zdeněk Souhrada, BEDNAR FMT s.r.o.
zdenek.souhrada@bednarfmt.com
Marketingový specialista

Novinky

Chci stroj BEDNAR

Mám stroj BEDNAR

Ke stažení

O nás