Zpět na novinky

01.
Září
2014

Nový širokozáběrový diskový podmítač v Rolnické a.s. se sídlem Hroznové Lhotě

Zemědělská společnost Rolnická a.s se sídlem v Hroznové Lhotě okr. Hodonín hospodaří na celkové výměře 2 250 ha, z čehož je 2 000 ha orné půdy, na které pěstují obiloviny, řepku a kukuřici na siláž pro potřeby zejména bioplynové stanice o výkonu 2 MWh. Zbývající výměru 250 ha tvoří louky.

Potřeba řešení kvalitní podmítky

V Hroznové Lhotě řešili potřebu nového diskového podmítače odvádějícího kvalitní podmítku i s velkým množstvím rostlinných zbytků při velké denní výkonnosti. Během loňského roku jsme do podniku zapůjčili náš předváděcí stroj ATLAS AM s pracovním záběrem 10 metrů. Stroj v podniku byl vyzkoušen při podmítce v různých půdních podmínkách po různých plodinách a zpracoval zde zhruba 800 ha. Hodnocení práce vedením podniku bylo natolik pozitivní, že se v Hroznové Lhotě rozhodli o pořízení tohoto typu diskového podmítače ATLAS. „Oproti původnímu diskovému podmítači se jedná o 100% zlepšení kvality práce. I při velkém množství rostlinných zbytků nedochází k ucpávání stroje, perfektně zaklopí rostlinné zbytky a i při mělké první podmítce dochází ke stejnoměrnému podříznutí povrchu a diskáč  jde perfektně do země i v těžkých půdách. To byly hlavní důvody, proč jsme se rozhodli o pořízení diskového podmítače BEDNAR ATLAS AM,“ hodnotí mechanizátor podniku Miroslav Štipčák.

Spokojený zákazník je pro nás tou největší radostí. (zleva spokojený pan Štipčák, obsluha a mechanizátor v jedné osobě společně s oblastním zástupcem BEDNAR)

Diskový podmítač Atlas je schopen zapravit i velké množství rostlinných zbytků.

První zkušenosti s novým Atlasem

Na základě pozitivních zkušeností z podzimního předvádění zakoupili v Hroznové Lhotě nový diskový podmítač ATLAS AM 12 000 o pracovním záběru 12 metrů. Stroj je agregován s pásovým traktorem o výkonu 550 koní. Během naší návštěvy bylo zpracovávané pole po sklizni řepky s výnosem 5,2 t/ha. Pracovní hloubka stroje byla v tomto případě nastavena kolem 9 cm, aby došlo k lepšímu zaklopení posklizňových zbytků. Pracovní rychlost soupravy se pohybovala kolem 13 km/h, přičemž spotřeba nafty při této podmítce byla 8l/ha. „ Nyní stíháme podmítku ihned po sklizni, což je důležité, protože půda není zbytečně přeschlá a podmítka jde lehčeji a hlavně kvalita podmítky je někde úplně jinde. Denní výkon za jednu směnu se pohybuje okolo 100 hektarů,“ hodnotí pan Štipčák první dojmy z prvních podmítek a dodává: „Ta práce prostě nemá chybu s takovým strojem je prostě radost hospodařit.“

Výsledek po jednom přejezdu s nastavenou hloubkou zpracování na 9 cm.

Atlas AM – kvalitní podmítka a vysoká hodinová výkonnost.

Atlas je v Hroznové Lhotě v soupravě s traktorem o výkonu 550 koní.

Pohodlný transport mezi pozemky

 

VIDEO:

Michal Jurníček,DiS.
Oblastní zástupce
michal.jurnicek@bednarfmt.com
+420-601-569-779

Novinky

Chci stroj BEDNAR

Mám stroj BEDNAR

Ke stažení

O nás