Zpět na novinky

03.
Červen
2011

Nový kompaktor Swifter SE úspěšně v praxi…

Prvním majitelem kompaktoru nové generace s názvem SWIFTER SE se záběrem 10 m se stal zemědělský podnik ZEAS Bánov hospodařící na 1100 ha orné půdy u Uherského Brodu. Tam se kompaktor zapojil do…

Prvním majitelem kompaktoru nové generace s názvem SWIFTER SE se záběrem 10 m se stal zemědělský podnik ZEAS Bánov hospodařící na 1100 ha orné půdy u Uherského Brodu. Tam se kompaktor zapojil do předseťvoých příprav již během jara. Pozemky ZEASu se nacházejí v těsném podhůří Bílých Karpat, kde převažují zejména těžké jílovité půdy s velkým množstvím kamenů.

Komfortní přeprava…

Nové provedení kompaktoru Swifter má řešené skládání pracovních sekcí směrem dopředu, což umožňuje rychle a komfortně složit velké pracovní záběry do kompaktních přepravních rozměrů, které zaručují snadnou přepravu i v obtížném a stísněném terénu.
Hned při první cestě na pole udělal kompaktor výborný dojem svými vlastnostmi při přepravě. Řidič si manipulaci velmi pochvaloval a s úsměvem dodal, že mu problém činily spíše dvoumontáže na traktoru.
Skládání směrem dopředu- řidič si přepravu velmi pochvaloval. Jedinečné kopírování díky nezávislému zavěšení pracovních sekcí.

Výbava stroje…
Vzhledem k půdním podmínkám se V Bánově rozhodli vybavit stroj crosskill válcem do kamenitých půdy a jako hlavní pracovní orgány zvolili sekce se čtyřmi řadami gamma hrotů vhodné pro jarní předseťovou přípravu. Větší rozestup disků podpořen vymezovacími pružinami bezpečně zabrání zasekávání kamenů ve válci.

V Bánově se rozhodli pro gamma-hroty.. ….a crosskill válce do kamenitých půd.

Robustní kompaktor …
Kompaktor Swifter SE je v Bánově agregován s traktorem John Deere 8420 o max. výkonu 269 koní. Při prvním nasazení  byla zpracovávána hrubá brázda v mírně kopcovitém terénu. Rychlost stroje se pohybovala v rozmezí 11-13 km/h při spotřebě 6-7l/ha. Kompaktor opět zabodoval. Výsledek práce po jediném přejezdu ohromil všechny přítomné. „Na první pohled je perfektně vidět kopírovaní jednotlivých sekcí, s něčím takovým jsem se ještě u podobného typu stroje nesetkal. Líbí se mi i řešení pojezdové nápravy, obutí je opravdu mohutné, v naši oblasti jsou pole často těžce přístupná a to včetně různých močálů a bažin, řidiči to zajisté ocení,“ doplňuje vedoucí střediska v Bánově, Pavel Šmíd.

Rychlost stroje se pohybovala okolo 12 km/h. Agregace s traktorem John Deere 8420 o výkonu 269 koní.

Jsme rádi, že Swifter SE si svou premiérou v Bánově zajistil dostatečně kladné ohlasy a věříme, že si nový Swifter najde i další spokojené majitele.

Práce v jarní hrubé brázdě.    Swifter = ideální seťové lůžko

Ing. David Ryčl

Novinky

Chci stroj BEDNAR

Mám stroj BEDNAR

Ke stažení

O nás