Zpět na novinky

22.
Duben
2011

Nový kompaktor SO_F v akci

Ve čtvrtek 24.3.2011 opustil brány rychnovské továrny další kompaktor Swifteru SO_F, letošní novinka. Již den poté proběhlo úspěšné předvádění ve spolupráci s naším obchodním zástupcem STROM Sever na rodinné farmě pana Buka. Ten hospodaří…

Ve čtvrtek 24.3.2011 opustil brány rychnovské továrny další kompaktor Swifteru SO_F, letošní novinka. Již den poté proběhlo úspěšné předvádění ve spolupráci s naším obchodním zástupcem STROM Sever na rodinné farmě pana Buka. Ten hospodaří spolu se svým synem na 160 hektarech orné půdy v okolí Hřivčic na Lounsku ve Středních Čechách.

Předseťový kompaktor pracoval na 15 ha z toho 9 ha bylo kamenitých půd. Ačkoli již model SO_F nedisponuje oproti tradičnímu SO výměnnou celou pracovní sekcí, lze u něj  snadno vyměnit vnitřní rám s radličkami za gamma-hrotový a naopak. A jak byl spokojen pan Buk se dozvíte níže.

Nadstadardně standardní výbava

V tomo případě byl kompaktor osazen radličkami, díky kterým docházelo k intenzivnímu promíchání vrchní vrstvy , proteplení půdy  a vytvoření perfektního seťvového lůžka v celé šíři záběru stroje. Chytrou kombinací 6ti pracovních operací (v plné výbavě 7)  byly vytvořeny ideální podmínky pro rovnoměrné vzcházení osiva. Pozemek byl ideálně rovný a hroudy perfektně rozdrobené jednoduchým croskill utužovacím válcem, který se v mokrých půdách díky stěrkám nezalepoval a v kamenitých půdách nedocházelo k ucpávání kameny.

Swifter SO 5000F byl agregován s traktorem John Deere 8320Práce předního hydraulického smyku
V čele s „jelenem“, vzadu s výsledkem
Na polích v okolí Panenského Týnce byl Swifter agregován s traktorem John Deere 8320 o výkonu 215 koní u kterého se rychlost pohybovala okolo 10,5 km/h se spotřebou 7 l/ha. V této agregaci dokázal kompaktor během několika okamžiků změnil zorané pole v „zahrádku“ s ideálním seťovým lůžkem.
6 pracovních operací v jediném přejezdu (v plné výbavě 7)Pan Buk ocenil kvalitní práci i v obtížnějších podmínkách
Spokojenost je nejdůležitější
Pan Buk byl s odvedenou prací velmi spokojen: „Kompaktor pracoval na výbornou i ve složitějších půdních podmínkách (vlhká a kamenitá půda), ale pro náš traktor John Deere 8320 by bylo zapotřebí větší záběr. Kladně také hodnotil další přednosti stroje: “ Velice praktické je i hydraulické nasatvení pracovní hloubky radliček, nebo předního smyku,“.
Pracovní hloubku radliček lze snadno ovládat hydraulicky (s mechanickou vazbou) přímo z traktoruKompaktor lze osadit radličkami, nebo gamma-hroty. Páskový přední smyk lze také ovládat přímo z kabiny

Dokážeme splnit i náročná přání
Vzhledem k výkonu traktoru uvažuje p. Buk o stroji se záběrem 6m a možnosti výměny kompaktorových sekcí za diskové. Tak by zaurčil stroji lepší využití v průběhu celé sezóny a tím i rychlejší návratnost investice.
K naší radosti je jediným strojem na trhu, který tuto výhodu nabízí, tradiční komapktor Swifter SO. Ten paří do rodiny Swifter Concept, kde je výměna celých sekcí snadno splnitelným přáním. Proto doufáme, že se strojový park pana Buka rozšíří o další žlutý stroj.

Ing. Jan Bednář

Novinky

Chci stroj BEDNAR

Mám stroj BEDNAR

Ke stažení

O nás