Zpět na novinky

19.
Září
2016

Nové polní válce Galaxy ve Zbýšově

Do podniku ZD „Vysočina“ Zbýšov, který obhospodařuje okolo 1500 hektarů na Kutnohorsku, jsme tento rok dodali nové polní válce Galaxy GE 9000. Stroj jsme zachytili v agregaci s traktorem o výkonu 160 koní při válení po podzimním výsevu řepky nedaleko obce Zbýšov.

Předseťový kompaktor a nové válce

Podnik ZD „Vysočina“ Zbýšov, který hospodaří v okresu Kutná Hora na zhruba 1300 hektarech orné půdy a 200 hektarů luk a pastvin, se zaměřuje jak na rostlinnou, tak i živočišnou výrobu. Pěstuje se zde převážně pšenice, řepka, ječmen a kukuřice. Živočišná výroba pak zahrnuje chov dojnic a prasat. Co se týče strojového parku, převažuje v podniku značka John Deere – traktory, kombajn, samochodný postřikovač, lis či mačkače. Z výrobního portfolia BEDNAR mají ve Zbýšově od roku 2011 předseťový kompaktor Swifter SO 6000 a nyní přibyl další žlutý stroj – polní válce Galaxy GE 9000.

Využití válců Galaxy je například při válení po výsevu, kdy se osivo přitlačí a upevní v půdě, zvýší kapilární vzestup vody a sníží hrudovitost.

Vedoucí rostlinné výroby ZD „Vysočina“ Zbýšov Martin Vančura je spokojený především s kvalitou práce válců Galaxy, spotřebou  i výkonností soupravy.


V nabídce od roku 2016

Polní válce GALAXY, jejichž pracovních orgánem je kombinace hladkých a zubatých cambridge ringů, má BEDNAR v nabídce od roku 2016. Využití stroje je například při válení po podzimním či jarním výsevu, kdy se osivo přitlačí a upevní v půdě. Po přejezdu válců se uzavírá půda a tím se zabraňuje jejímu vysychání. Dalšími možnostmi použití je při srovnání půdy, při přípravě seťového lůžka či výsevu meziplodin. Ve Zbýšově nasadili své nové válce o záběru 9 metrů při válení pole se zasetou řepkou, a to v ideální agregaci s traktorem o výkonu 160 koní. Dle slov vedoucího rostlinné výroby Martina Vančury je spotřeba traktoru s válci Galaxy zhruba 4 l/ha při pojezdové rychlosti 10-12 km/hod, výkon soupravy odhaduje průměrně na 6 ha/hod dle podmínek. S kvalitou práce je velice spokojený.

Ing. Iva Vančurová
Marketingový koordinátor
STROM PRAHA a.s. – region Východ

Novinky

Chci stroj BEDNAR

Mám stroj BEDNAR

Ke stažení

O nás