Zpět na novinky

13.
Únor
2015

Návštěva farmářů z Anglie u Českých zemědělců

Koncem loňského roku fy. Bednar hostila v České republice skupinu anglických farmářů, novinářů a zástupců našeho obchodního partnera z Anglie fy. Knight Farm machinery. Účelem této návštěvy byla návštěva výrobního závodu v Rychnově nad Kněžnou a seznámení se ze sortimentem vyráběných strojů. Po té následovala exkurze několika zemědělských podniků v Čechách i na Moravě.

Zájem především o širokozáběrové stroje

Po prohlídce výrobního závodu a představení vyráběných strojů BEDNAR se skupina angličanů přesunula na exkurzi po českých zemědělcích. Největší zájem však byl navštívit takové podniky, kteří využívají širokozáběrové stroje BEDNAR na podmítku a předseťovou přípravu. Mezi prvními zákazníky byla FARMA SRCH a.s. ve Východních Čechách a prohlídka strojů Terraland TO 6000 a Swifterdisc XE 12000. Z časových důvodů a plánovanému nočnímu odletu z Brna zpět do Anglie jsme navštívili další podniky již jen na Moravě.  Mezi navštívenými podniky nesměla chybět Rolnická a.s. v Hroznové Lhotě se stroji Swifter SE 12000 a Atlas AM 12000;  Zemo spol. s r.o. v Bohatých Málkovicích se strojem Swifter SM 16000 a ZD Klenovice na Hané, družstvo se strojem Terraland TN 3000 HD7R Profi.

Skupina Angličanů při návštěvě v Rolnické a.s. v Hroznové Lhotě.

Pan M. Štipčák společně s J. Solaříkem při rozhovoru s novináři z Anglického odborného zemědělského tisku.


Zájem byl zejména o široko záběrové stroje, kdy nejdiskutovanější byly důvody, proč právě tak velký pracovní záběr, ale i forma a způsob českého hospodaření. Závěrem naší exkurze nám zahraniční novináři oznámili, že právě díky našim širokozáběrovým kompaktorům, diskovým podmítačům a dlátovým pluhů patříme mezi top výrobce zemědělské závěsné techniky v Evropě, kteří umí vyrobit takové velké a funkční stroje, které jsou více a více v oblibě u všech farmářů po celé Evropě. Vždyť první 17 m předseťový kompaktor, který byl vyrobený před 10 lety pro Rostěnickou a.s v podniku využívají dodnes při předseťové přípravě pro jarní ječmen.

Návštěva u předseťového kompaktoru o pracovním záběru 16 m v Bohatých Málkovicích.

M. Bartošek vysvětluje důvody pořízení stroje o pracovním záběru 16 m.


ing. Juraj Školka (oblastní manager Bednar FMT) vysvětluje výhody dlátového pluhu Terraland ve verzi Profi.

Praktická ukázka stroje

 


Michal Jurníček,DiS
Oblastní zástupce – pro Moravu a Východní Čechy

Novinky

Chci stroj BEDNAR

Mám stroj BEDNAR

Ke stažení

O nás