Zpět na novinky

25.
Leden
2012

Kypřič Ecoland ve společnosti Agroman s.r.o.

Zemědělská společnost Agroman s.r.o. se sídlem v obci Tašuľa (okres Michalovce), hospodařící na výměře 500ha ve východní části Slovenska zkoušela v polovině měsíce srpna univerzální kypřič Ecoland EO 4000. Většina pozemků společnosti se nachází na těžkých až velmi těžkých půdách, v případě…

Zemědělská společnost Agroman s.r.o. se sídlem v obci Tašuľa (okres Michalovce), hospodařící na výměře 500ha ve východní části Slovenska zkoušela v polovině měsíce srpna univerzální kypřič Ecoland EO 4000. Většina pozemků společnosti se nachází na těžkých až velmi těžkých půdách, v případě velmi suchých podmínek je to „smrtelná“ kombinace pro většinu strojů na zpracování půdy.

 

Testování v náročných podmínkách

    Univerální kypřič Ecoland je vybavený čtyřmi řadami individuálně jištěných slupic, řadou nastavitelných urovnávacích disků a zadním pěchem (v naší nabídce najdete 5 variant). Slupice lze osadit 5 různými pracovními radličkami- dláty s odhrnovačkou pro hluboké kypření až 35cm, dláty s odhrnovačkou a křídly pro intenzivní středně hluboké kypření a šípové radličky pro mělkou podmítku.
Ecoland se testoval na jednom z nejobtížnějších pozemků z celé výměry 500ha. Je obvyklé, že potencionální kupci stroje zkouší většinou v těch nejtěžších podmínkách, právě aby si vyzkoušeli, co stroj dokáže.

Velmi suché počasí ve spojitosti s těžkou půdou znamenají komplikaci, ale mají řešení.  Ing.Miroslav Petro z firmy Agrokom-Plus vysvětluje další možnosti radliček

Dláta s křídly do 18 cm

    Pro první testovací operaci byl stroj osazen dláty 60mm s křidly, nastavená pracovní hloubka 25cm byla však v daných podmínkách pro tažný prostředek Case Magum 280 velice náročná. Křidélka je dobré používat do hloubky max. 18cm a to i v této pracovní hloubce je tahový odpor značný. Při vymělčení stroje na 15 cm byla dosahovaná pracovní rychlost 11 km/hod.
Demontáž křidélek je za použití pneumatické pistole velmi rychlá
Segmentový ocelový válec se v suchých a těžkých půdách osvědčilDemontáž křidélek je za použití pneumatické pistole velmi rychlá

Zpracování do 25 cm

Místní zemědělci měli požadavek pracovat se strojem minimálně 25cm, proto jsme demontovali křídla, nastavili jsme pracovní hloubku na 30cm. Při této hloubce zpracování se v místních podmínkách pohybovala maximální pracovní rychlost okolo 8km/hod. Nízká pracovní rychlost byla zapříčiněna zejména velmi utuženou a řadu let nezpracovanou půdu v hlubších půdních vrstvách.

Jednou z mnoha výhod strojů Ecoland je vysoký mísící efekt Srovnané a zpracované pole po jediném přejezdu

 

Řešením je třířadý kypřič

Pro požadavek na minimální pracovní rychlosti 10km/hod a pracovní hloubku 25cm by byl, vzhledem k půdním podmínkám a tahovým možnostem traktoru, pro Agroman ideálním strojem třířadý univerzální kypřič Ecoland EN 3500 RT, který požadavky místních bez problému splní.

 

Ing. Jan Bednář

Novinky

Chci stroj BEDNAR

Mám stroj BEDNAR

Ke stažení

O nás