Zpět na novinky

09.
Září
2010

Kompaktor – předvádění v západních čechách

Před setím řepky jsem začali společně se středisky STROM Západ předvádět předseťové kompaktory Swifter SO. Jedno z praktických předvedení proběhlo na farmě u p.Hucla z obce Kozolupy nedaleko Plzně. Farma Huclových v současné době obhospodařuje 350ha půdy, přičemž půda je zpracována tradičním způsobem pluh následně smyk. Pro dosažení kvalitnější přípravy…

Před setím řepky jsem začali společně se středisky STROM Západ předvádět předseťové kompaktory Swifter SO. Jedno z praktických předvedení proběhlo na farmě u p.Hucla z obce Kozolupy nedaleko Plzně. Farma Huclových v současné době obhospodařuje 350ha půdy, přičemž půda je zpracována tradičním způsobem- pluh a následně smyk. Pro dosažení kvalitnější přípravy před setím Huclovi zvažovali předseťový kompaktor.

Z továrny rovnou na pole

Stroj přijel k Huclových zcela nový přímo z výrobního závodu z Rychnova nad Kněžnou, po vysvětlení jednotlivých částí stroje jsme se vydali na pole. Pozemek čerstvě zoraný a hustým deštěm z předchozích dní stále ještě mokrý jsme chtěli srovnat tak, aby stroj jediným přejezdem připravil rovinu, zničil hroudy a vyrvořil kvalitní seťové lůžko. Stroj byl agregován s traktorem Steyer 6135cvt o výkonu 145 koní.

Seřízení stroje – zleva Z. Leitl (obchodní zástupce), p. Hucl ml. (farmář), traktorista.

Zadní smyková lišta dělá finální rovinu


Obtížné podmínky vyžadují správné seřízení

Po prvním přejezdu jsme stroj přenastavili tak, abychom dosáhli maximální agresivity předního smyku a uvolnili smyk za radličkami, který měl tendenci se ve velmi vlhké půdě cpát. U zadní smykové lišty jsme zvýšili přítlak pro dosažení závěrečné roviny. U předváděcího stroje pro oblast plzeňska obchodní zástupce ze STROMU Západ p. Zdeněk Leitl zvolil tandemové croskill válce ve verzi do kamení: „U Swifteru v minulém roce byl v naší oblasti problém se zasekáváním malých kamenů v zadních croskillech, proto jsme tentokrát zvolili verzi do kamení, které se nám loni osvědčila“ komentuje rozhodnutí o výbavě předváděcího Swifteru prodejce Leitl.

Potřebuji stroj, který zvládne všechny druhy pozemků

Pozemek u Huclů byl velmi rozmanitý, v částech lehké, nakypřené půdy v částech lavice a hroudy. „Potřebuji stroj, který zvládne oboje, protože máme na pozemích snad všechny možné varianty“, říká p.Hucl ml. Swifter pracoval u Huclů k velké spokojenosti traktoristy: „Pěkně to dělá, až bude větší sucho, tak to bude úplná paráda“ sděluje první dojmy se strojem traktorista.

Důležité je vidět stroj na vlastní oči

„Swifter známe od našich sousedů p. Šmída, který má 4m verzi a p.Štefánka ten má 6ti metrovku. Práce se mi líbila , ale chtěl jsem vědět jak to bude pracovat i u nás, vidím že to jede – zkusíme jet přes víkend a pak se rozhodneme“.

Spokojený zemědělec se nakonec pro stroj rozhodl

Testování u Huclů dopadlo úspěšně. Huclovi se pro stroj rozhodli a staly se dalšími z mnoha set  spokojených majitelů, kteří  užívají všechny přednosti nejrychlejšího kompaktoru na našem trhu. Pokud se i vy chcete přesvědčit o schopnostech Swifteru, nebo jakéhokoli jiného stroje STROM, kontaktujte naše obchodní zástupce. Stroj vám bude předveden a přesvědčí vás přímo na poli, tak jako u Huclů.

Ing. Jan Bednář

Novinky

Chci stroj BEDNAR

Mám stroj BEDNAR

Ke stažení

O nás