Zpět na novinky

03.
Květen
2009

Jarní polní den v Rostěnicích

Poslední dubnový den proběhl na rostěnických pozemcích jarní polní den, který jsme pořádli ve spolupráci s obchodním zástupcem firmou Agrostrom a.s. Během slunného dopoledne se sjelo na Jižní Moravu mnoho návštěvníků, kteří mohli vidět techniku přímo v pracovním nasazení. Kromě zemědělců z regiónu přilákal polní den mnoho zemědělců z mnoha částí ČR a blízkého Slovenska. Pohodová atmosféra se nesla celým dnem a potrhla úspěch celé akce.“

S akcí jsem velmi spokojen, přišlo velké množství  zakázníků a i v této nelehké době projevili zájem o stroje. To mě těší!“, řekl po ukončení předvádění ředitel společnosti Agrostrom Ing.Josef Klenovec.

Hlavní program akce zahájil obchodní ředitel společnosti STROM Export s.r.o. Ing. Petr Procházka. Stroje STROM postupně najížděli před diváky, kde se jim dostalo odborného komentáře se strany vedoucího prodeje ČR Ing.Davida Ryčla doplněného praktickými radami od Ing.Zdeňka Ondry  – technické podpory výrobce.


Vedle tradičních strojů na zpracování půdy byla představna novinka z programu zemědělské dopravy – jednoúčelový návěs Wagon WG , který zaujal zejména díky jednoduchosti, technickými přednostmi a v neposlední řadě cenou. Z programu zemědělské dopravy byl k vidění rovnež známý výměnný systém STROM TC.

V krátkosti se dostalo i na mulčovače MC, kde kometář D.Ryčla směřoval zejména na využití těchto strojů na orné půdě. Z.Ondra následně vysvětlil, kde tkví rozdíly mulčování TTP a rostlinných zbytků na orné půdě. „Postavení nožů ve dvou rovinách mnohonásobně zvyšuje kvalitu mulčování a to zejména zbytků po kukuřici na zrno“, řekl Ondra

Po představení strojů , které ten den nepracovali přišly na řadu aktivní ukázky strojů na zpracování půdy. Aktivní předvádění zahájil diskový podmítač klasické koncepce STROM Preciser PX, označení PX je označením novým. Tento stroj nese výhody stroje Preciser Classic a Preciser Expert a měl by tyto stroje nahradit. Aktivní ukázka byla důkazem, že stroj plní to co od něj očekáváme – jednoduchost, dokonalou podmítku v absolutní rovině a přijatelnou cenu.

Podmítače krátké koncepce byly v Rostěnicích představeny celkem 3 – Discland LC 6000, stroj s pracovní šířkou 6m a vertikálním skládáním(průměr disku 610x6mm) – stroj Discland LM 8000 s pracovní šířkou 8m skládáním pomocí Bar-Lock systému. Oba stroje využívají Quick-Stop systém pro kontrolu vibrací a jsou stroji velmi univerzálními, vhodnými do všech podmínek. Díky orebnímu ůhlu disků je největší přednost prokázána zejména v případě mnoha rostlinných zbytků na strništi.

Třetím strojem byla horká novinka konstrukční kancélaře STROM Export, krátký diskový podmítač s názvem SwifterDisk. Název stroje pochází ze známých předseťových kompaktorů a není tomu náhodou. Jedná se o krátký diskový podmítač s průměrem disků 510mm, gumičkovým jištením, nastavením úhlu disků a hydraulickým nastavením pracovní hloubky. Toto vše lze nalézt i u většiny konkurenčních produktů – jedinečnost stroje spočívá v možnosti výměny pracovních sekcí z předseťových kompaktorů na disky, přičemž tahová síla traktorů je v tomto případě velmi identická. SwifterDisk je diskový podmítač určený pro první mělkou podmítku do cca 5cm, stroj lze samozřejmě využít i pro předseťovou přípravu. Výměna sekcí za diskové či předseťové trvá 2osobám cca 1/2 dne, v případě že se jedná o první záměnu v historii, další jsou možné stihnout do 3hod. K záměně je zapotřebí manipulátor, ještěrka postačí i ruční montážní jeřábek. SwifterDisk bude dodáván v pracovních šířkách 3,4,5,6,7,8,10,12,15 a 17m.
Dobrá zpráva pro současné uživatele kompaktoru Swifter je, že diskové diskové sekce budou adaptovatelné na všechny již dodané stroje.

Na poli nemohly chybět Swiftery, ihned po ukončení předvádění disků se vrhy na přípravu zpracované půdy. Každý si našel vhodný pracovní zaběr pro svůj traktor. Jako první připravoval Swifter SO 5000 určený pro malé farmáře.Následoval Swifter SS 12000 zapůjčený ze Zemosu Bohaté Málkovice, u této ukázky byl kladen důraz zejména na předvení skládání stroje do transportní polohy prostřednictvím Bar-Locku systému(žadné lana!), jak řekl uživatel:“Perfektní jednoduchá věc, která funguje“.Jako poslední byl prezentován Swifter SS 15000, jeden z prvních kusů, které byly vyrobeny. Zdeněk Ondra z technického oddělení vývoje postupně zeznamoval návštěvníky s hlavní rozdíly mezi novým Swifterem Zemosu a „starým“ Swifterem Rostěnic. Ondra:“ Vývoj jde dál, již dnes máme mnoho nápadů jak produkt posunout zase o krok vpřed. Bar-Lock nám značně pomohl vymazat nevýhody původního lanové systému nicméně Swifter projekt nekončí,ale začíná…vítáme každou připomínku a nápad uživatelů, vždyť Swifter vzešel z požadavků zemědělců a jejich participace na vývoji, vy víte co potřebujete…“

 

Novinky

Chci stroj BEDNAR

Mám stroj BEDNAR

Ke stažení

O nás