Zpět na novinky

16.
Srpen
2010

Ecoland EN 3000 – testujeme letošní novinku

Loňský rok se náš sortiment rozšířil o hloubkový kypřič Ecoland EC s vertikálním NON-STOP jištěním. Ačkoli tento polonesený stroj uspokojuje potřeby již několika desítek farmářů, stále chybí v jeho rodině provedení, které by uspokojilo potřeby i menších farmářů s traktory „nižších“ výkonových tříd. A právě tato potřeba hloubkového kypřiče s nízkým požadavkem na tahovou sílu a váhu stroje,…

Loňský rok se náš sortiment rozšířil o hloubkový kypřič Ecoland EC s vertikálním non-stop jištěním. Ačkoli tento polonesený stroj uspokojuje potřeby již několika desítek farmářů, stále chybí v jeho rodině provedení, které by uspokojilo i menší farmáře s traktory „nižších“ výkonových tříd. A právě tato potřeba hloubkového kypřiče s nízkým požadavkem na tahovou sílu a váhu stroje, která mnohdy limituje využití malých traktorů pro kypření, nás vedla k zahájení vývoje odlehčeného neseného provedení Ecolandu. V našem případě jsme zvolili cestu odjímatelné oje. Výsledkem je stroj Ecoland EN 3000RT jehož první prototyp jsme začali testovat během srpna ve spolupráci s farmářskou rodinou Koníčků z Mžan (okres Hradec Králové) a jak první testování dopadlo se dočtete níže.

Transport – první zkouška…

Prvním testem stroj prošel během transportu po vlastní ose z výrobního závodu v Rychnově nad Kněžnou do Mžan cca 55km. Pro toto provedení je charakteristické, že nedisponuje vlastní nápravou. To znamená, že jede po válci, nebo je nesený pokud se sundá oj. „Stroj se na silnici chová perfektně , je stabilnější než s klasickou nápravou, průjezd Hradcem byl bez jakýchkoliv komplikací. Pro malé zemědělce je to řešení, pokud chtějí mít těžký válec a nemají velký traktor“ komentuje jízdu s Ecolandem p.Koníček st. V případě většího traktoru je možné stroj objednat bez oje jako nesený do 3bodu traktoru (oje je odnímatelné), utužovací válec lze volit z naší široké nabídky: trubkový, V-ring, segmentový ocelový válec a zmiňovaný pryžový válec roadpacker.

První testování u Koníčků – p. Ondřej Koníčkem s otcem

„Mašina se táhne bez problému a mohu jet rychle…“ p. Koníček


Ecoland EN – seznamte se…

Ecoland EN 3000RT je hloubkový kypřič s pracovním záběrem 3, 3.5 a 4m . Stroj je vybaven kanadským vertikálním non-stop jištěním a může být osazen raličkami, mulch-mixovými radličkami s křidélky, nebo mulch dláty. Perfektně udělá jak podmítku , tak hloubkové zpracování půdy až do 35cm. V našem případě jsme testovali  stroj s mulch mixovými radličkami, které jsou specialistou na zpracování půdy s velkým množstvím rostlinných zbytků. Snadno vnikají do půdy a efektivně zpracují půdu v celém záběru stroje. Stroj nemá transportní nápravu, jezdí po pryžovém válci roadpacker – válec plní roli jak nápravy, tak utužovacího válce.

Testujeme na strništi a po bramborách

Stroj jsme testovali na strništi po obilí i po bramborách. Na slupicích byly nasazeny mulch mixové radličky s křidélky. Ty umožňují kvalitní práci stroje dokonce i v podmínkách s velkým množstvím rostlinných zbytků.  Stroj byl agregovaný s traktorem o výkonu 130koní pracoval v hloubce 20cm a pracovní rychlosti 13km/hod. „Mašina se táhne bez problému a mohu jet rychle, pak to skvěle míchá“ sděluje první dojmy s testů Ondřej Koníček.

Těžký kvalitní válec i pro agregaci s „menšími“ traktory

Zadní těžký pracovní válec Roadpacker dokonale zatáhne pozemek. Vzduch, který se vytváří okolo semen výdrolu je vytlačen a výdrol popř.plevel se dostává okamžitě do plného kontaktu s půdou. Ihned se tak nastartuje řízený proces růstu výdrolu a plevelů, které je následně vhodné zničit glyfosátem. Proto je válec jednou z nejdůležitějších součástí stroje. Kombinace těžkého kvalitní válce a traktorů nižších výkonnostních tříd byla vždy problém. A právě to Ecoland EN 3000RT řeší.

Pokračujeme v testování

Celkově vzato testování opadlo na výbornou. Pan Koníček byl se strojem spokojen jak při transportu, tak při práci a to nás těší nejvíce. Samozřejmě, že v testování pokračujeme i nadále, abychom zajistili požadovanou úroveň práce i při dlouhodobém zatížení. Testování nadále probíhá v celé ČR. Pokud si chcete prohlédnout prototyp stroje při práci, nebo odzkoušet na svém pozemku, kontaktujte některého z našich obchodních partnerů STROM v celé ČR, nebo SR a staňte se součástí vývojového teamu a uvádění Ecolandu EN do práce.

 

Novinky

Chci stroj BEDNAR

Mám stroj BEDNAR

Ke stažení

O nás