Zpět na novinky

16.
Červen
2010

Den krmovin Liptovský Ondrej

V druhém týdnu měsíce června, dne 10.6.2010 se měla možnost slovenská zemědělská veřejnost podívat na nejmodernější pícninářskou techhniku v akci. Na letišti vystavěném ještě za „starých časů“ k přistávání a vzlétání čmeláků jsme z našeho sortimentu představili 2 typy velkoplošných mulčovačů MZ 4500 a MZ 6000…

V druhém týdnu měsíce června, dne 10.6.2010 se měla možnost slovenská zemědělská veřejnost podívat na nejmodernější pícninářskou techniku v akci. Na letišti vystavěném ještě za „starých časů“ k přistávání a vzlétání čmeláků jsme z našeho sortimentu představili 2 typy velkoplošných mulčovačů MZ 4500 a MZ 6000. Vysokohorské prostředí a krásné počasí předurčovalo akci k úspěchu. Opožděné senážování způsobené předešlými dlouhotrvajícími dešťi  způsobilo nízkou účast, i tak ti co přišli mohli vidět nejen naše stroje v akci.

Situace k návštěvnosti nepřispěla

Zákazníků moc nepřišlo, nicméně obchodních zástupců v Liptovském Ondreji bylo plno. V ČR tento druh akce bývá obecně daleko navštěvovanější. Je to zřejmě způsobeno jednak velikostí obou trhů a jednak situací v zemědělství jako takovém. Aktuální situace v ČR se zdá přeci jenom pro zemědělce příznivější než-li tomu je na Slovensku. Rozsáhlé povodně, kterými Slovensko prošlo, a při nichž byla poškozena nebo úplně zničena úroda 2010 k obecné situaci nepřispěla.

Představily se Mulčovače MZ o záběru 4,5 a 6m

Zvládl práci na výbornou


Mulčovače jsou již pár let jistotou

Přímo na předváděcím pozemku jsme předvedli v práci stroj STROM MZ 4500 s noži v jedné rovině a stroj MZ 6000 s noži ve dvou rovinách. Velmi hustý porost na předváděcím pozemku mulčovač MZ 6000 zvládnul na výbornou a rostlinnou hmotu perfektně nadrtil a rozprostřel po pozemku.  Mulčovač MZ 4500 měl v hmotě problém způsobený nastavením vstupních otáček traktoru na hodnotu 540 r.p.m. Stroj, je v případě takového množství hmoty nutno nastavit na 1000 r.p.m., tak jako byl nastaven MZ 6000 i za cenu vyšší spotřeby  a nebo pracovat v otáčkách 540 r.p.m. , ale mulčovat cca 10 cm nad pozemkem.

Celková koncepce je předurčila k úspěchu

Mulčovače STROM patří v Česko-Slovensku k nejoblíbenějším zejména díky robustnosti, žárovému zinkování a vyšší ochranně proti poškození. Podmínky na farmách od Německa na východ jsou přeci jenom stále náročnější a s velmi velkou pravděpodobností i do budoucna budou. Proto, je velmi důležité při nákupu mulčovače klást zvýšenou pozornost na životnost stroje.

A práve tyto požadavky by měli uspokojit mulčovače STROM Mulcher, které jsou v tomto sortimentu skutečnou jedničkou.

 

Novinky

Chci stroj BEDNAR

Mám stroj BEDNAR

Ke stažení

O nás