Zpět na novinky

13.
Září
2013

Další přírůstky v rodině dlátových pluhů

Jsou to již 4 roky, co jsme vstoupili na evropský trh s unikátním dlátovým pluhem TERRALAND, který se během tohoto období stal vyhledávaným strojem pro hloubkové zpracování půdy i v těch nejnáročnějších podmínkách. Za čtyři roky vývoje se základní řada dlátových pluhů rozrostla a z širokého portfolia si tak svou variantu vybere naprosto každý. Právě proto si spokojeného majitele našlo již několik stovek těchto strojů. I v letošním roce se objevilo v této modelové řadě hned několik novinek, na které se podíváme blíže.

Jsou to již 4 roky, co jsme vstoupili  na evropský trh s unikátním dlátovým pluhem TERRALAND, který se během tohoto období stal vyhledávaným strojem pro hloubkové zpracování půdy i v těch nejnáročnějších podmínkách. Za čtyři roky vývoje se základní řada dlátových pluhů rozrostla a z širokého portfolia si tak svou variantu vybere naprosto každý. Právě proto si spokojeného majitele našlo již několik stovek těchto strojů. I v letošním roce se objevilo v této modelové řadě hned několik novinek, na které se podíváme blíže.

 

Hlavní přednosti dlátových pluhů TERRALAND:

  • Intenzivní zpracování a promíchání půdy až do 55, nebo 65cm (dle zvoleného modelu) se zapravením i velkého množství rostlinných zbytků
  • Výrazná úspora energie oproti klasickým pluhům
  • Extrémně vysoká průchodnost stroje
  • Efektivní narušení utužených půdních vrstev a tím zabránění podmáčení pozemků

 
 Dlátové pluhy TERRALAND se nabízejí v různých provedeních v záběru od 3 do 6 m (na obrázku typ TO + pěch PT). Díky své unikátní konstrukci jsou využívány pro ozdravení půdního profilu při nízkých nákladech.

 

TERRALAND TN_RT na jaro i podzim

Prvním přírůstkem do rodiny TERRALANDU je nový typ TN_RT. TERRALAND TN_RT vychází konstrukčně z modelu Terraland TN, je navíc vybaven odnímatelnou tažnou ojí a zadním těžkým pěchem Roadpacker. Toto řešení je určeno pro hloubkové kypření půdy v letních měsících, např. pro řepku ozimou, kdy je potřeba půdu uzavřít. To zajistí právě těžký pěch Roadpacker, který svojí vahou půdu uzavře, čímž dojde k zachování vláhy nutné pro další osivo.  Nedochází tak k prosychání svrchní vrstvy půdy od slunce a větru. Pěch je konstruován tak, že ho stroj využívá zároveň jako transportní nápravu. Pro podzimní (zimní) práce je možné Roadpacker i tažnou oj demontovat, čímž proměníte Terraland v ideálního pomocníka na podzim (zimu) bez zadního utužení, které není před zimou vhodné.

 

 
Nový polonesený TERRALAND TN_RT je univerzálním pomocníkem celý rok.Díky zadnímu pěchu můžete v letních měsících při zachování vláhy. Na podzim jej využijete bez zadního pěchu.

 

Tažené pěchy nejen pro TERRALAND

Další novinkou jsou tažené pěchy PRESSPACK PT a CUTTERPACK CT pro připojení k Terralandu TO, kypřičům, podmítačům STROM-BEDNAR, nebo k samostatnému použití. Pěchy jsou vybavené teleskopickou ojí, která umožňuje podstatně zkrátit přepravní délku.
CUTTERPACK CT je tažený pěch složený z 2 řad cutter disků se samočištěním, které zajistí finální jemné drobení. Disky řežou rostlinné zbytky, drobí hroudy, promíchávají rostlinný materiál s půdou a rovnají povrch po předešlých strojích tak, aby bylo pole připravené k setí.

PRESSPACK PT je tažený pěch složený z 2 řad ocelových prstenců se samočištěním, který zajistí následné zpětné utužení půdy díky své vysoké hmotnosti. Ostré hrany prstenců efektivně drobí hroudy i v obtížných půdních podmínkách a rovnají povrch po předešlých strojích tak, aby bylo pole připravené k setí. Díky vysoké hmotnosti Presspacku 600 kg/m pěch efektivně uzavírá půdu, čímž zabraňuje případným ztrátám vlhkosti, která je nutná pro správný růst následných plodin.

  
 Tažené pěchy zajistí dokonalé nadrobení (CUTTERPACK CT), … …nebo utužení pro zachování vláhy (PRESSPACK PT).

 

 

 

Ing. David Pokorný
vedoucí marketingového oddělení

 

Novinky

Chci stroj BEDNAR

Mám stroj BEDNAR

Ke stažení

O nás