Zpět na novinky

23.
Únor
2010

Chytré řešení pro celý rok = Swifter Concept

SWIFTER Concept je univerzální stroj, který Vám nabízí řešení mnoha různorodých požadavků na zpracování půdy- jarní příprava, podzimní příprava i podmítka (3v1). Univerzálnost stroje spočívá v jedinečné konstrukci hlavního rámu, díky níž můžete snadno vyměňovat pracovní sekce dle polních podmínek a dopřát si tak dokonalou přípravu půdy jedním přejezdem při vysokých rychlostech až 15Km/hod.

3 stroje v jednom

Jeden rám = 3 pracovní sekce!!!

Jarní sekce – předseťová příprava
Podzimní sekce – předseťová příprava
Disková sekce – podmítka

 

Vyberte si tu pracovní sekci, kterou potřebujete

Kompaktor na podzim


 

Kompaktor na jaro

Podmítač


Hlavní výhody

Připravíte ideální seťové lože jediným přejezdem ve vysoké rychlosti- až 15 Km/hod!!!

Snadno vyměníte pracovní sekce v univerzálním rámu:

– 2 řady radliček (sekce odpruženy listovými pery
– 4 řady gama hrotů  (sekce odpruženy listovými pery)
– 2 řady disků  (každý disk odpružen pryžovými segmenty)

Dokonale připravíte pole díky vhodnému sladění pracovních orgánů v jednotlivých sekcích
3v1- v jediném stroji získáte kompaktor na jaro, podzim i podmítač
Výrazně snížíte investiční náklady- získáte 3 stroje za cenu 2
Odzkoušeno mnoha zákazníky

Disková pracovní sekce SwifterDisc = perfektní podmítka

Diskovou sekci tvoří 2 řady samostatně uchycených disků 520/5mm, které jsou jištěné gumovými segmenty. Jejich tvar komolého kužele zaručuje stále stejný úhel vnikání do půdy bez ohledu na jejich opotřebení, což Vám zajistí stále stejnou vysokou úroveň podmítání během celé životnosti disků. Boční clony zabrání tvorbě hrůbků po krajích stroje a díky tandemovým prutovým válcům o průměru 370mm rozdrtíte hrudky na povrchu a zároveň povrch utužíte.
Po jediném přejezdu jsou zbytky rostlin, výdroly a semena plevele ideálně promísena ve vrchní vrstvě půdy. Tím jsou vytvořeny vhodné podmínky pro jejich růst a následnou likvidaci.

Tuto sekci snadno vyměníte za kteroukoli z kompaktorových sekcí Swifter!

Podzimní radličková sekce- Swifter SO = ideálně připravené seťové lože

Tato pracovní sekce začíná smykem, kterým strhnete nerovnosti na povrchu zpracovávané půdy. Následně přední váleček rozdrtí hroudy na povrchu a tím připravý půdu pro efektivní kypření 2ma řadami šípových radliček o velikosti 25cm. Radličky se vzájemně překrývají, čímž dosáhnete podříznutí povrchu v celém záběru stroje. Díky svému tvaru efektivně prokypří zracovávanou půdu. Následně povrch srovnáte smykovou lištou za radličkami a tandemovým croskillválcem a průměru 350mm se samočistícím efektem. Tvar válců a jejich konstrukce Vám zaruší rozdorbení i těch nejmenších hrud a utužení povrchu. Nakonec celou operaci dovršíte „uhlazením“, již tak rovného povrchu zadním smykem.
Další velikou předností Swifterů je „chytré“ řešení upevnění pracovních sekcí k rámu díky čemuž může stoj dosahovat rychlosti až 15 Km/hod!!! Tím se řadí mezi nejrychlejší kompaktor na trhu vůbec. Když se podíváme na rychlost obdobných strojů na našem trhu, která se pohybuje kolem 10 Km/hod, tak si můžeme snadno spočítat, že tento stroj dosahuje až o 50% vyšší výkonosti a v některých případech i více (oproti 8 Km/hod). Toto konstrukční provedení je také zárukou dokonalého kopírování povrchu i v těchto vysokých rychlostech.

Jak vidíte, tak po jediném přejezdu komapktorem Swifter získáte takový povrch, že do něj můžete rovnou sít (viz. obázek níže). I proto si Swifter oblíbily stovky zákazníků v mnoha částech světa. Ve výbavě Swiftru nalezne i široké spektrum doplňkového vybavení, díky kterému přizpůsobíte stroj svým podmínkám (např. hydraulické ovládání předního smyku pro precizní srovnání nerovností…).

Navíc můžete snadno vyměnit radličkovou sekci za diskovou, nebo gama hroty!

Jarní gamahrotová sekce- Swifter SO = dokonalá příprava lůžka jediným přejezdem

V neposlední řadě nabízí Swifter concept i řešení Vašich jarních farmářských potřeb. Konstrukce této pracovní sekce je obdobná jako u radličkové. Půdu začínáte srovnávat předním smykem těsně před předním drtícím válečkem, který rozdrtí hroudy. O hlavní část pracovního procesu se postarají 4  řady gama hrotů, kterými prokypříte, provzdušníte a proteplíte půdu. Sekce je navržena tak, aby nedocházelo k vynášení mokrých spodních vrstev půdy na povrch čímž zamezíte ztrátě vody. Následně povrch urovnáte smykovou lištou a dvěma tandemovými prutovými válci, které rozdrtí zbylé hrudky a půdu utuží. Nakonec povrch uhladíte do úplné roviny zadním smykem a můžete okamžitě sít. To znamená jediný přejezd ve vysoké rychlosti a seťové lože je připravené.
I u této pracovní sekce platí, že s ní dosáhnete o 50% (v některých případech i více) vyšší výkonnosti oproti ostatním kompaktorům díky pracovní rychlosti až 15Km/hod!!! Konstrukční řešení uchycení gama hrotů je stejné jako u radliček a proto je povrch dokonale kopírován i při vysokých rychlostech.

Jednoduchá výměna za radličkovou a diskovou sekci je samozřejmostí!

Další informacé naleznete také v sekci produkty, kde jsou stroje prezentovány samostatně – Swifter SO a SwifterDisc XO.

Novinky

Chci stroj BEDNAR

Mám stroj BEDNAR

Ke stažení

O nás