BEDNAR zvyšuje výrobní kapacity

Celosvětově velká poptávka po strojích značky BEDNAR nutí výrobní management firmy k prudkému zvýšení výrobních kapacit, což je v době konjunktury České Republiky velmi obtížné. „Jestliže ekonomika ČR roste o 4 až 5 % a nezaměstnanost v našem regionu je na úrovni 3,5 %, je velmi těžké v tomto prostředí nacházet nové pracovníky, kteří by nám pomohli s navýšením,“ komentuje situaci Vojtěch Bednář, ředitel výroby BEDNAR FMT.


3směnný provoz od poloviny roku 2017

Během roku 2017 se začal výrazně zvedat počet objednaných strojů. Ještě markantněji roste jejich hodnota a pracovní záběr. To vše znamená výrazný růst průměrné hodnoty stroje,“ vysvětluje změny Vojtěch Bednář. Firma od poloviny roku 2017 úspěšně najela na 3směnný provoz, který zvednul výrobní kapacitu o 30 %.

Nové prostory pro montáž secích strojů OMEGA

V minulém roce byl pro nás největší problém smontovat velké množství nových secích strojů OMEGA. Nečekali jsme tak velkou poptávku. Loni jsme vyrobili 74 ks strojů OMEGA. Pro rok 2018 plánujeme prodat přes 100 ks. Bez nových prostorů toho nebudeme schopni, proto plánujeme vytvořit novou montážní linku pouze na secí stroje OMEGA v nové hale místo náhradních dílů, které budou přesunuty do jiných prostorů,“ objasňuje situaci s dodávkami secích strojů V. Bednář.


Plánovaná výstavba nové haly

V současnosti firma řeší výstavbu nové, dvoupatrové výrobní haly o celkovém ploše 7 500 m², která by výrazně pomohla s dalším možným navýšením výroby. Plán realizace této haly je na rok 2019. „Pokud chceme pokrýt poptávku, musíme postavit novou halu. V současných prostorách jsme schopni vyrobit 1 500 strojů, poptávku již teď máme na 1 800 ks. Nové výrobní prostory by nám daly šanci dostat se na 3 000 ks do roku 2020,“ vysvětluje plány Vojtěch Bednář.