Zpět na novinky

08.
Březen
2017

BEDNAR na SIMĚ potřetí

Veletrh SIMA je považovaný za druhou největší výstavu zemědělské techniky na světě. Přece jenom je tento veletrh pořádaný ve Francii, kde je pro výrobce mnohem těží přežít než do něj vstoupit a nabízení nových strojů a inovací je způsobem, kterým lze přesvědčit zákazníky o síle výrobce. Společnost BEDNAR ve své třetí účasti na této výstavě zahájila svůj čtvrtý rok působení ve Francii a za tuto relativně krátkou dobu si stihla bleskově vybudovat jméno důležitého hráče, který dokáže vyrovnat a překonávat západoevropské výrobce s delší historií.

Francie, trh s velkým „T“

„Francie byl pro mě velký projekt, který jsem začal rozebíhat na začátku roku 2013. To jsme již byli připraveni produktově a servisně zvládnout tento vysoce konkurenční trh.“ vypráví o počátcích ve Francii Jan Bednář. „Získal jsem vynikajícího managera Damiena Digarda a spolu jsme začali budovat obchodní a servisní síť, která dnes pokrývá velkou část severní i jižní Francie. Postupně jsme během dalších 2 let rozšířili francouzský BEDNAR team o další obchodní zástupce a servisní podporu,“ říká Jan Bednář. Francie je největší evropský trh se zemědělskou technikou, tvoří téměř 30 % veškerých prodejů zemědělské techniky od Atlantického oceánu až po Ural.

BEDNAR TEAM na SIMĚ 2017

Stánek BEDNAR FMT 750 m² moderní techniky


Nová Omega jedna z největších novinek představených na SIMĚ 2017

Největšími novinkami na SIMĚ 2017 byly secí stroje Omega OO 6000L a Omega OO 3000L s propracovaným designem a novým inovativním řešením stroje se staly největším tahákem výstavy a to nejenom pro samotné zemědělce, ale i pro ostatní výrobce zemědělské techniky.

„Víme, že zákazníci ve Francii jsou velmi nároční. Postupovali jsme opatrně. Navázali spolupráci s těmi nejlepšími dealery a tato sázka se nám vyplatila. Rozhodli jsme se hned od začátku oslovit malé i velké zemědělce. Některé farmy již vlastní celé linky strojů. Další výrazný zlom přišel v minulém roce, kdy jsme na trh pronikli i se secími stroji. Právě secí stroje byly farmáři jedním z nejpoptávanějších produktů na letošní SIMĚ,“ říká Jan Bednář.

Nový secí stroj Omega OO 6000 L

Nový secí stroj Omega OO 3000 L


Práce s rostlinnými zbytky a založení porostu meziplodin

V konstrukci strojů se BEDNAR zaměřil v posledních letech na práci s rostlinnými zbytky. Mulčovače rostlinných zbytků Mulcher dostali inovaci v podobě ventilátoru Trash-Fan, který čistí povrch stroje proti usazování rostlinných zbytků. Velkým trendem v precizním zemědělství je práce s rostlinnými zbytky s možností rychlého nastartování růstu výdrolu, to je možné řešit použitím polních bran Striegel-Pro. Na Simě byla představena nesená varianta těchto populárních prstových bran PN 7500 (7,5 m pracovní záběr) vybavená zásobníkem Alfa Drill 400l na zakládání porostů meziplodin.

Mulcher MZ 4500 s Trash-Fanem proti usazování rostlinných zbytků

Nesené polní brány Striegel-Pro PN 7500 s novým originál Bednar Alfa Drillem 400