BEDNAR FMT podporuje fotbalový tým

Společnost BEDNAR FMT podporuje mladší přípravku FC SPARTAK Rychnov nad Kněžnou. Tým hrál v uplynulé sezóně okresní přebor, kterého se zúčastnilo celkem 14 družstev. Jaká byla uplynulá sezóna? Jak si mladší přípravka vedla? Jaká byla spolupráce s BEDNAR FMT? To vše se dočtete v tomto článku.

Průběh ukončené sezóny

Sezóna okresního přeboru mladší přípravky začala na podzim roku 2017 a skončila v červnu 2018. Zúčastnili se jí kluci narození v roce 2009–10. Úspěchy svých svěřenců zhodnotil trenér a technolog společnosti BEDNAR FMT Jan Matejík: „V podzimní části si vedli kluci víc než dobře a po ní byli v průběžné tabulce na druhém místě. Po zimní přestávce zůstávali kluci v první polovině tabulky a dostali jsme se do finálového turnaje o přeborníka Okresního fotbalového svazu Rychnova nad Kněžnou.

BEDNAR FMT podporuje fotbalový tým
BEDNAR FMT podporuje fotbalový tým

Finálový turnaj se uskutečnil v Doudlebách nad Orlicí dne 9. 6. 2018. Zúčastnilo se ho 8 nejlepších družstev z okresu, která byla rozlosována do dvou skupin. Poté se hrálo o umístění. „Odehráli jsme tři zápasy ve skupině. Konkrétně s týmy Ohnišov, Doudleby nad Orlicí a České Meziříčí. S Meziříčím byl zápas vypjatý až do konce. Po základní části jsme hráli ještě dva zápasy o umístění. Ty byly se Solnicí a Kostelcem nad Orlicí. Po ukončení turnaje a sečtení výsledků jsme se umístili na krásném třetím místě za týmy ze Solenic a Doudleb nad Orlicí,“ říká trenér Jan Matejík.

Výhledy na příští sezónu

V příštím roce budou hrát kluci s rokem narození 2008–10 ve starší přípravce. Bude to pro ně změna, jelikož nastoupí do krajské soutěže. Proti jakým soupeřům bude v průběhu nastávající sezóny tým nastupovat? To se dozvědí až po rozlosování na Krajském fotbalovém svazu v Hradci Králové, které proběhne na začátku září.

BEDNAR FMT podporuje fotbalový tým
BEDNAR FMT podporuje fotbalový tým

Trenér mužstva doplňuje: „Vstupem týmu do starší přípravky se změní herní systém. Nově bude hrát pět hráčů v poli a brankář. Hra se bude odehrávat na větším hřišti, než jsme byli doposud zvyklí. Také se bude zřejmě více cestovat. Doufám, že si na všechny ty změny rychle zvykneme a budeme hrát lepší fotbal než doposud.

BEDNAR CUP 2018

FC SPARTAK Rychnov nad Kněžnou uspořádal za pomoci společnosti BEDNAR FMT ve sportovní hale Romana Šebrleho v Rychnově nad Kněžnou BEDNAR CUP. Turnaje se zúčastnily týmy z celého kraje. „V turnaji jsme měli možnost hrát s týmy, které hrají krajskou soutěž. To pro nás znamenalo obrovskou zkušenost a šesté místo nám ukázalo, že stále je co zlepšovat,“ seznámil nás s výsledky Jan Matejík.

BEDNAR FMT podporuje fotbalový tým
BEDNAR FMT podporuje fotbalový tým

Poděkování za podporu týmu

Trenér mladší přípravky FC SPARTAK Rychnov nad Kněžnou Jan Matejík na závěr dodává: „Chci poděkovat společnosti BEDNAR FMT za podporu a pomoc nejen s pořádáním turnaje BEDNAR CUP, ale i za pomoc s realizací výroby dresů pro kluky.“ Ty jsou replikou vůbec prvních dresů z roku 1906, kdy poprvé nastoupilo družstvo FC SPARTAK Rychnov nad Kněžnou na fotbalový trávník.

Ing. Zdeněk Souhrada, BEDNAR FMT s.r.o.
Zdenek.souhrada@bednarfmt.com
Marketingový specialista