Zpět na novinky

27.
Srpen
2013

Atlas splnil náročné požadavky rudoltických zemědělců

Zámecký vrch, zemědělská společnost s.r.o. se sídlem v Rudolticích okres Ústí nad Orlicí, hospodaří na celkové výměře 1500 ha, z čehož 960 ha zaujímá orná půda, na které pěstují převážně řepku, jarní ječmen, triticale a kukuřici na siláž. Zbytek ploch jsou trvalé …

Zámecký vrch, zemědělská společnost s.r.o.  se sídlem v Rudolticích okres Ústí nad Orlicí, hospodaří na celkové výměře 1500 ha, z čehož  960 ha zaujímá orná půda, na které pěstují převážně řepku, jarní ječmen, triticale a kukuřici na siláž.  Zbytek ploch jsou trvalé travní porosty.   V zemědělské společnosti se také zabývají živočišnou výrobou. Chovají červenostrakatý skot s uzavřeným obratem stáda 600 ks. C čehož je 320 ks dojnic s užitkovostí  9000 l a 100 ks býků ve výkrmu.

Předání nového Atlasu v Rudolticích po úspěšném jarním předvádění

Letos na jaře si v Rudolticích vyzkoušeli nový diskový podmítač  Atlas AO 5000. S prací stroje byly natolik spokojeni, že se rozhodli pro jeho pořízení. Pracovní záběr zvolili 5 m, stroj je osazen zubatými disky o průměru 620 x 6mm s horizontálním odpružením jednotlivých slupic. Jako utužovací válec je na přání zákazníka použit dvouřadý kombinovaný válec (novinka v nabídce příslušenství), který je kombinací prutového válce 480 mm a lištovým válcem 380 mm.

 

  
 Diskový podmítač Atlas AO je v Rudolticích agregován s traktorem o výkonu 220 HP.  Nová kombinace zadních utužovacích válců kvalitně nadrtí hroudy a urovná povrch.

První zkušenosti s novým diskovým podmítačem

Mezi první pole, které Atlas zpracovával, bylo po sklizni řepky.  Atlas je ve stálé agregaci s navýšeným výkonem na 220 koní.  Hloubka zpracování řepkového strniště byla nastavena na hloubku kolem 8 cm. Pracovní rychlost traktoru se pohybovala kolem 13 km/h . Díky postavení pracovní disků, které jsou pod orebním úhlem dochází k dokonalému zaklopení rostlinných zbytků.  Použitím kombinovaného válce je docíleno vysokého stupně drobní hrud a pozemek je po jednom přejezdu dokonale urovnán.

 

  
 Díky agresivnímu postavení disků o rozměrech 660×6 mm jsou rostlinné zbytky velmi dobře zpracovány a to bez rozdílu plodin. (strniště po pšenici)Díky agresivnímu postavení disků o rozměrech 660×6 mm jsou rostlinné zbytky velmi dobře zpracovány a to bez rozdílu plodin. (strniště po řepce)

 

Zhodnocení práce stroje vedením podniku

„Kvalita práce stroje Atlas přesně odpovídá našim představám. Dvojitý kombinovaný válec pěkně rozdrobí hrudy a zvyšuje stabilitu stroje při práci díky větší styčné ploše válce na půdu,“ hodnotí práci stroje po prvních odpracovaných hektarech spolumajitel podniku pan Vladimír Hajzler.

 

  
 Přední podpěrná kola zajišťují stabilitu stroje i při pracovních rychlostech kolem 13 km/h, to má za následek rovnoměrné zpracování půdního profilu. Pan Martin Jesleb (obsluha stroje) je s prací spokojen. 

 

Michal Jurníček, DiS.
obchodní zástupce pro Moravu

 

Novinky

Chci stroj BEDNAR

Mám stroj BEDNAR

Ke stažení

O nás