Zpět na novinky

12.
Duben
2011

Agrosalón 2011 nepřekvapil, ani nezklamal

Na přelomu měsíce března a dubna proběhla v Nitře výstava zemědělské techniky s názvem Agrosalón, na které se představily tradičně všichni přední výrobci zemědělské techniky. V naprosté většině skrze své obchodní zástupce. Do úzké skupině přímo prezentujících výrobců…

 

Na přelomu měsíce března a dubna proběhla v Nitře výstava zemědělské techniky s názvem Agrosalón, na které se představily tradičně všichni přední výrobci zemědělské techniky. V naprosté většině skrze své obchodní zástupce. Do úzké skupině přímo prezentujících výrobců jsme patřily i my. Obvyklý termín výstavy byl posunut z podzimu na jaro, což při slunečném počasí zřejmě ovlivnilo návštěvnost celé výstavy. Mnozí farmáři začali sít kukuřici a zřejmě právě proto návštěvnost nedosáhla očekávání i přsto, že krom nejmodernější zemědělské techniky byla k vidění i výstava historických traktorů Slovenského zemědělského muzea včetně jejich předvedení v provozu.

Naše expozice byla umístěna v hale M4 po 3/4 její délky. Jednoduché a praktické umístění strojů v řadě za sebou na dlouhé ploše poskytlo návštěvníkům velmi snadnou prohlídku celé expozice. První návštěvní den pavilony zely prázdnotou, druhý a třetí den se situace zlepšila a dosáhla očekávání, nicméně v sobotu nepřišel prakticky nikdo. I tak se náš stánek a naše vystavené stroje, mulčovač rostlinných zbytků Mulcher MZ 4500, dlátový pluh Terraland TN3000D a Terraland TN3000M, podmítač SwifterDisc XO 5000, Swifter SO 6000 a univerzální kypřič Ecoland EO 4000, těšily velikému zájmu.

Stánek STROM na výstavě Agrosalón.

Ve čtvrtek a 31.3 a v pátek 1.4. byla návštěva stánku velmi dobrá.

Mulčovače a dlátové pluhy jsou v oblibě
Mulčovače Mulcher jsou na Slovensku podobně jako v ČR velmi oblíbené zejména pro práci na trvalých travních porostech. V loňském roku se použití mulčovačů značně rozšířilo i pro použití na ornou půdu, zejména pro mulčování kukuřice na zrno. Na kukuřici a nejen na ní se v loňském roce osvědčily dlátové pluhy Terraland, které jsou schopny zapravit velké množství rostlinných zbytků  a ozdravit půdní profil jediným přejezdem při nízkýhc nákladech. Letos bylo k vidění nové provedení s označením TN_M.

  
Dlátový pluh Terraland TN 3000M. Plocha stánku STROM činila přes 250m²

 
Ostatní stroje
Z diskových podmítačů byl představen SwifterDisc XO 5000, který je součástí Swifter Conceptu.  To umožňuje záměnu diskových sekcí za kompaktorové a obráceně. Tak se dá proměnit podmítač v komapktor Swifter SO, který stál hned vedle. Tak  mohli prodejci sandno demonstrovat výměnu sekcí. Pro zpracování půdy do 35cm byl vystaven radličkový kypřič Ecoland EO.

  
 SwifterDisc XO 5000, krátký diskový podmítač Výstava historických traktorů Slovenského zemědělského muzea

 

 

Ing. Jan Bednář

 

Novinky

Chci stroj BEDNAR

Mám stroj BEDNAR

Ke stažení

O nás