Zpět na novinky

28.
Listopad
2011

Agritechnica ukázala směr

Ve dnech 13.-19.11.2011 proběhla v Hannoveru největší zemědělská výstava letošního roku, Agritechnica. Zájem o výstavu byl enormní, což dokázala i návštěvnost přesahující 400 000 návštěvníků, což předčilo i optimistické odhady organizátorů. Na Agritechnice většina výrobců ukazuje…

Ve dnech 13.-19.11.2011 proběhla v Hannoveru největší zemědělská výstava letošního roku, Agritechnica. Zájem o výstavu byl enormní, což dokázala i návštěvnost přesahující 400 000 návštěvníků, což předčilo i optimistické odhady organizátorů. Na Agritechnice většina výrobců ukazuje novinky, nové trendy a směry. Právě proto je Agritechnika navštěvována i zemědělci a odbornou veřejností z celého světa.

Středem pozornosti…

Náš stánek byl situován v srdci haly 12, která byla specializována na zpracování půdy. V této hale se sešli přední výrobci zemědělských strojů mezi kterými nemohli chybět ani naše žluté stroje. Celková koncepce stánku, moderní zemědělské stroje a příjemná atmosféra přitahovaly na výstavě velkou pozornost, jak ze strany zemědělců, tak ze strany současných i  nových dealerů. I proto během prvních 4 dnů byl stánek doslova přeplněný lidmi.
V Hannoveru jsme na ploše 350 m2 prezentovali průřez naším sortimentem (s výjimkou návěsů) včetně současných i plánovaných novinek. Kromě známých strojů byla představena i naše novinka, diskový podmítač ATLAS, nebo prototyp TERRALANDU s označením Profi, který se objeví v sortimentu v druhé polovině roku 2012.

 
Stánek byl první 4 dny přeplněn lidmi. Přátelskou atmosféru stánku podporovalo také chlazené plzeňské pivo.

 

Novinky dodržují nové trendy

Mezi stroji byl dominantou stánku krátký diskový podmítač Atlas AO. Tento nový diskový podmítač navazuje na naší dlouholetou tradici ve výrobě diskových podmítačů. Technické řešení Atlasu patří k inovativním pokrokovým trendům, které splňují neustále rostoucí nároky moderních zemědělců. Celková koncepce tak směřuje ke konstrukční jednoduchosti a univerzálnosti při používání a snadné obsluze stroje (především díky bezúdržbovému uchycení slupic systémem Flexi – Box a bezúdržbově uchyceným diskům).
Další zajímavostí byl i prototyp dlátového pluhu Terraland s označením Profi. Ten by se měl v naší nabídce objevit v druhé polovině roku 2012. Typ Profi doplňuje standardní Terraland TN o 2 řady hydraulicky ovládaných Cutterdisků se samočistěním pro finální přípravu před setím. Cílem je dosažením maximální jemnostruktury půdy a vysokého zapravení i velkého množství rostlinných zbytků během jediného přejezdu.

  
 Nový podmítač ATLAS, vybavený systémem Flexi- Box,  nabízí
vysoký provozní a uživatelký komfort.
Terraland Profi s dvěma řadami Cutterdisků je nyní ve fázi testování. V našem sortimentu by se měl objevit v druhé polovině roku 2012.

 

Tradiční kvalita nemohla chybět

Dále byl k vidění univerzální kypřič Ecoland EO, který díky variabilitě pracovních orgánů (dláta, radličky, přídavná křídla) a široké nabídce zadních pěchů umožňuje různé zpracování půdy od mělké podmítky až po hluboké kypření do 35 cm (moderní alternativa orby). Tyto výhody se v letošní rozmanité sezóně ukázaly jako důležité.
Samozřejmě nemohly chybět ani vlajkové lodě našeho sortimentu, Swifter SO z rodiny SwifterConcept 3v1 a mulčovač MULCHER MM. U Swifteru byla pro demonstraci schopností výměnného systému poloviny stroje osazena radličkovou kompaktorovou sekcí a druhá polovina diskovou sekcí.

  
Předseťový kompaktor Swifter SO s unikátním systémem
výměnných pracovních sekcí není třeba představovat.
 Pozinkovaný mulčovač Mulcher MM s 5 rotory si přímo na výstavě
zakoupilo hned několik farmářů.

 

Široký záběr

Ze širokozáběrové techniky byl představen Swifter SE o záběru 10 m s ukázkou 2 různých provedení sekcí s možností vzájemné výměny. Řada SE prošla během posledních 2 let inovačním vylepšením, které nabízí mnoho výhod pro uživatele.

  
 Zástupce širokozáběrových předseťových kompaktorů Swifter SE byl jeden z největších půdozpracujících strojů v pracovní poloze na celé výstavě.  Obchodníci se během celé výstavy nezastavili. Na obrázku vedoucí prodeje pro Německou republiku, Kurt Blunk.

Enormní úspěch 

Tisíce lidí, kteří prošli naším stánkem si odnesli dobrý pocit z krásného zázemí, kvalitních strojů a příjemných lidí. Vedoucí obchodu pro jednotlivé země slavili veliký úspěch v podobě značného množství prodaných strojů, nesčetného množství nových kontaktů a prohloubení těch stávajících.
Celkově vzato pro nás byla Agritechnica 2011 dosavadním vrcholem našich výstavních zkušeností a enormním obchodním úspěchem. Proto se tento úspěch budeme snažit rozvíjet i v dalších letech.

Ing. Jan Bednář

Novinky

Chci stroj BEDNAR

Mám stroj BEDNAR

Ke stažení

O nás