Zpět na novinky

30.
Listopad
2015

AGRITECHNICA 2015

Od 9. do 14. listopadu se v německém Hannoveru opět uskutečnil nejvýznamnější světový veletrh zemědělské techniky, Agritechnica. Expozice společnosti BEDNAR o ploše více jak 600 m2 byla situována v hale 12, zaměřené především na půdozpracující techniku.

BEDNAR v Německu 

Na podzim 2014 byla založena německá pobočka firmy BEDNAR FMT – společnost BEDNAR GmbH. Ředitelem společnosti BEDNAR GmbH se stal pan Thomas Wojtalla. Zkušený a úspěšný manažer, který působí v prodeji zemědělské techniky celou svoji pracovní kariéru. Svoji první Agritechnicu u společnosti BEDNAR hodnotí pozitivně, stejně jako uplynulý obchodní rok.

„První polovina roku 2014 byla pro mě velice náročná. Musel jsem vyřešit záležitosti spojené se založením nové společnosti a ve stejnou dobu postavit obchodní a servisní tým. To se podařilo. Druhá polovina roku byla pro nás fantastická. Abych byl upřímný, prodeje v druhé polovině roku šly tak dobře, že jsem to ani nečekal. Oproti roku 2014 jsme navýšili obrat v Německu téměř o 200 %. Z čeho ale mám největší radost, je profesionální servis a rychlé dodávky náhradních dílů. Vím, že právě toto je pro řadu zahraničních firem působících na náročném německém trhu velice limitující. I my měli v minulosti problémy, ale sezóna 2015 byla z naší strany velice profesionální. Nyní jsme se zúčastnili výstavy Agritechnica v silném a stabilním obchodním týmu. Agritechnica je velkou příležitostí k navázání nových obchodních vztahů, to se opět ve velké míře potvrdilo. Byla to moje první Agritechnica u firmy BEDNAR a můžu říct, že jsem čekal velký zájem o naše stroje, ale realita předčila mé očekávání. Během výstavy se nám podařilo dotáhnout několik významných obchodů a rozjednat nové. Celou výstavu považuji ze strany BEDNAR GmbH za velmi úspěšnou,“ hodnotí situaci se stroji BEDNAR na německém trhu Thomas Wojtalla.

Obchodní tým BEDNAR – Josef Schlüter – Německo (Severozápad), Thomas Wojtalla, Thomas Schulte – Německo (Jih), Bernd Keil (technická podpora)

Výstavní expozice v hale 12 na ploše více jak 600 m2.


Hluboké zpracování půdy

Jako v každé expozici společnosti BEDNAR, tak i v Hannoveru bylo znát, že hlavní myšlenka firmy je opřena o stroje na hluboké zpracování půdy. Dlátový pluh TERRALAND zde byl k vidění hned ve třech provedeních – v neseném TN_PROFI s cutterdiskovou sekcí, poloneseném TO s přídavným zásobníkem FERTI-BOX určeným k aplikaci hnojiv během zpracování půdy a v poslední řadě v kombinované variantě DO s diskovou sekcí.

O tom, že aplikace hnojiv během zpracování půdy je současným trendem, svědčil i velký zájem farmářů o soupravu dlátového pluhu TERRALAND TO a zásobníku FERTI-BOX.

Inovované provedení diskodlátového pluhu TERRALAND DO zajišťuje intenzivní zpracování půdy až do 45 cm.


Představení inovací a novinek

„Na Agritechnice jsme představili secí stroj OMEGA s významnou novinkou v podobě coulterové sekce určené především pro předseťovou přípravu v jarním a letním období. Již podzimní předváděcí tour napříč Německem právě se secím strojem OMEGA a také s předním zásobníkem FERTI-BOX ukázaly velký zájem německých farmářů o tyto produkty. Věřím, že máme místním farmářům co nabídnout,“ hodnotí Thomas Wojtalla vstup strojů pro setí a hnojení BEDNAR na německý trh.

Další vystavenou novinkou byl meziřádkový kypřič ROW-MASTER. Ten lze vybavit samořídícím systémem CultiCam, umožňujícím obsluze snazší a komfortnější práci. Meziřádková kultivace opět získává na popularitě, a to zejména díky úspoře financí za chemickou ochranu rostlin. I tento fakt byl ze strany zemědělců znát.

Coulterová sekce na secím stroji OMEGA OO určená pro předseťovou přípravu v jarním a letním období.

Meziřádkový kypřič ROW-MASTER RN vybavený samořídícím systémem CultiCam.


Mezi vystavenými stroji nechyběly ani tradiční stroje, jakými jsou diskový podmítač SWIFTERDISC XO_F doplněný o zásobník ALFA DRILL, ATLAS HO určený pro podmítku velkého množství rostlinných zbytků, předseťový kompaktor SWIFTER SE nebo univerzální kypřič FENIX FN_L.

Předseťový kompaktor SWIFTER o záběru 10 metrů.

Diskový podmítač ATLAS HO určený pro podmítku velkého množství posklizňových zbytků.


Poděkování

„Agritechnica je vždy pro výrobce zemědělských strojů svátkem. Všichni se zde snaží ukázat to nejlepší, co mohou farmářům nabídnout. Troufám si říci, že to nejlepší jsme zde ukázali i my. Rád bych poděkoval všem, kteří naši expozici navštívili, a těším se s nimi na další setkání, nejlépe u některého ze žlutých strojů,“ hodnotí výstavu Thomas Wojtalla. 

Novinky

Chci stroj BEDNAR

Mám stroj BEDNAR

Ke stažení

O nás