Zpět na novinky

13.
Květen
2011

AGRA LIPSKO, tradice v Německu

Na začátku května proběhla tradiční výstava zemědělské mechanizace ve východní části Německa s názvem Agra Lipsko. ročník 2011. Krásné počasí po celou dobu výstavy přilákalo velké množství návštěvníků převáženě z Německa. Naše společnost se na výstavě prezentovala 5ti stroji rozmístěnými na…

Na začátku května proběhla tradiční výstava zemědělské mechanizace ve východní části Německa Agra Lipsko ročník 2011. Krásné počasí po celou dobu výstavy přilákalo velké množství návštěvníků převáženě z Německa. Naše společnost se na výstavě prezentovala 5ti stroji rozmístěnými na ploše 300m², které se těšily nečekaně velkému zájmu.

Vystavili jsme průřez sortimentem

Na Agře Lipsko jsme vystavili stroje, které upoutaly pozornost mnoha zemědělců i zemědělských odborníků. Nový model SWIFTER SE 12000 s pracovním záběrem 12m patřil mezi stroje s největším záběrem na výstavišti a u mnoha návštěvníků budil obdiv. Jeho kolega SWIFTER SO 6000, z rodiny Swifter Concept, budil největší zájem, protože se v této oblasti již několik kusů úspěšně využívá a majitelé jsou se stroji velmi spokojeni.
Pro levné a hluboké zpracování spodních půdních vrstev byl představen dlátový pluh TERRALAND TN 3000M se 7mi pracovními radlicemi, který se stává čím dál populárnější, protože dokáže při nízkých nákladech výrazně ozdravit půdní profil (především hodně utužené půdy). Pro mělké, středně hluboké i hluboké kypření až do 35cm byl prezentován univerzální kypřič ECOLAND EO 4000 se segmentovým válcem.
Mulčování se stává čím dál více součástí systému zpracování půdy a proto nemohla chybět ani naše vlajková loď tohoto sortimentu, 3rotorový mulčovač Mulcher MZ 4500, který ani není potřeba představovat.
Stroje STROM v obležení návštěvníků.Mezi vystavenými stroji nesměl chybět lety ozkoušený SWIFTER SO.

Moderní techniku doplnila historie a testovací dráha

V areálu výstavy byla také expozice historických traktorů Fortschritt, která tvořila zajímavé zpestření areálu kolem testovací dráhy s „houpačkou“ na které si studenti zemědělských škol zkoušeli s traktory různých značek své řidičské dovednosti. Na houpačce bylo cílem co nejlépe vybalancovat traktor pomocí použití předních ramen. Tento obtížný úkol byl ovšem pro mnohé těžce splnitelný.
Zpestření výstavy v podobě testovací dráhy s „houpačkou“. Součástí výstavy byla i expozice legendárních traktorů Fortschritt.

Prodaly se všechny stroje

Během výstavy bylo navázáno mnoho obchodních kontaktů a některé rozjednané úspěšně dokončeny, takže si hned po skončení výstavy 4 z 5ti strojů odvezli zákazníci. Pro dva z nich (MULCHER a TERRALAND) si přijeli zákazníci přímo sami a pro 2 (ECOLAND a SWIFTER SO) jeden z našich prodejců na Německém trhu. Širokozáběrový SWIFTER nebyl k prodeji nabízen, protože má již svého majitele v ČR.

 

Spokojený vlastník nového Mulcheru MZ.Majitelé nového Terralandu.

 

Zájem stále roste

V Lipsku se potvrdil trend, který zaznamenáváme poslední 3roky. S novou řadou produktů a neustálými inovacemi zájem o naše stroje ze strany zákazníků i německých dealerů enormně roste. Právě německý trh, patří mezi nejnáročnější evropské trhy, proto je pro nás úspěch na německém trhu velmi významný.

Ing. Jan Bednář

 

Novinky

Chci stroj BEDNAR

Mám stroj BEDNAR

Ke stažení

O nás