Menu
×
Co hledáte?
AKTUALITY - NOVINKY

50. ročník zemědělského veletrhu NAMPO

50. ročník zemědělského veletrhu NAMPO

Počátky veletrhu Nampo se v Jižní Africe datují až do roku 1967. Společnost BEDNAR FMT se výstavy účastnila již čtyřikrát a pokaždé v porovnání s předchozími roky zájem o její stroje vzrostl. Veletrh se již tradičně koná v blízkosti města Bothaville v parku NAMPO. Návštěvníci si v průběhu čtyř dní mohou prohlédnout nejnovější technologie z celého světa. Vystavuje zde 60 zahraničních výrobců a dodavatelů zemědělské techniky pro rostlinnou i živočišnou výrobu.

Přesná poloha veletrhu Nampo

Přesná poloha veletrhu Nampo

Hlavní vchod do BEDNAR stánku

Hlavní vchod do BEDNAR stánku


Společnost BEDNAR představuje

Společnost BEDNAR FMT se se svými modely tradičně zaměřuje na zákazníky s vysokými nároky nejen z Jihoafrické republiky ale z celé subsaharské Afriky. Po úspěšném zavedení svých produktů v Demokratické republice Kongo společnost Bednar začala nacházet zákazníky také v Zambii a Zimbabwe.

Pravděpodobně nejúspěšnějšími stroji na veletrhu Nampo a v Jižní Africe jsou SWIFTERDISC XN a SWIFTERDISC XO_F. Oba modely byly na veletrhu představeny ve verzi XN 3000 s pracovní šířkou 3 m a v tažené verzi XO 8000 F. Oba modely se již na farmách v Jižní Africe používají spolu s diskovými kultivátory XE 12 000. Právě model XE 12 000 s pracovní šířkou 12 m je velice oblíbený v precizním zemědělství.

SWIFTERDISC XN 3000 je dobrý především pro menší farmáře

SWIFTERDISC XN 3000 je dobrý především pro menší farmáře

Společnost BEDNAR je stále více populární v Jižní Africe

Společnost BEDNAR je stále více populární v Jižní Africe


ATLAS – bratr stroje SWIFTERDISC s větším průměrem disků (620 mm) byl představen ve 3m verzi ATLAS AN 3000. Tento stroj je velice zajímavý pro zemědělce pracující v kopcovitém terénu a s menšími traktory. Vysoká hodnota stroje ATLAS se skrývá v jeho non-stop pružinovém jištění, díky čemuž překonávání drsných podmínek nepřestavuje žádný problém.

Velmi populární stroj ATLAS AN 3000

Velmi populární stroj ATLAS AN 3000

ATLAS a SWIFTER SM se záběrem 18 metrů

ATLAS a SWIFTER SM se záběrem 18 metrů


Utužení půdy se pro zemědělce zejména v suchých jižních oblastech stává čím dál závažnějším problémem. Společnost BEDNAR FMT svým zákazníkům pomáhá tento problém řešit stroji TERRALAND. Na veletrhu byl představen model TERRALAND TN 3000 PROFI (model pro jemnější výsledek zpracování půdy, doplněný o dvě řady Cutter disků válce za tandemovými hrotovými válci) a největší tažený model TERRALAND TO 6000 s vynikajícím hydraulickým jištěním.

TERRALAND DO 5000

TERRALAND DO 5000

Zájem o stroje BEDNAR přišel také ze Zambie a Zimbabwe

Zájem o stroje BEDNAR byl také od zákazníků ze Zambie a Zimbabwe


Posledním představeným produktem byl TERRALAND DO 5000, který je navržen pro zemědělce, kteří potřebují připravit půdu na jeden zátah. Stroj samotný se skládá z dvou řad disků stejné velikosti jako u stroje ATLAS, následovaných radlicemi pro dokonalé promíchání rostlinných zbytků s nakypřenou půdou. Tento proces je zakončen tandemovými pěchy pro případné rozemletí hrudek a zpětné utužení půdy, které zachová vláhu v půdě.

 

Frikkie Hefer a jeho podpora na veletrhu Nampo

Frikkie Hefer a jeho podpora na veletrhu Nampo

Frikkie Hefer (obchodní a marketingový ředitel):

Veletrh Nampo byl velmi úspěšný. Poslední 4 roky jsme se zabývali budováním pozice značky BEDNAR Machinery, přičemž jihoafrický trh během posledních 3 let zažíval pravděpodobně nejhorší propad zemědělství v uplynulých 100 letech. Přesto se nám podařilo dosáhnout postupného růstu značky BEDNAR a vytvořit z ní tak značku v Jižní Africe známou a oblíbenou pro její stroje na přípravu půdy a setí. Naše budoucnost tak na africkém kontinentu vypadá zářněji než kdy dříve a mezi zákazníky se vytvořila vysoká poptávka po našich strojích. Neustále rosteme a jsme si jistí, že se staneme tou nejlepší značkou strojů pro zpracování půdy a setí na trhu v Jižní Africe a v Africe obecně. Značka BEDNAR Africa si buduje skvělou pověst jako firma se spolehlivým servisem a vynikajícím poradenstvím co se týče koupě strojů na zpracování půdy a setí.

V takto těžkých časech se zdá, že společnost Bednar ze zemědělství v Jižní Africe znovu dělá radost.“

 

 

 

 

 

 

Juraj Školka
[email protected]
Obchodní zástupce

 

 

 

 

Nejnovější články

BEDNAR FMT uzavírá rok 2021 s obratem přes 2,5 miliard, do roku 2022 vstupuje s odhodláním a řadou výzev
20.
Leden
2022

BEDNAR FMT uzavírá rok 2021 s…

V letošním roce dovrší společnost BEDNAR FMT celých 25 let své existence. Naše, zpočátku pouze obchodní, společnost založená pod názvem Strom Export s.r.o. koupila v roce 2006 první výrobní halu v Rychnově nad K...

Přečtěte si více

Začátky rodinného hospodaření se u Slavíků začaly psát kolem 90. let, na tradici dnes postupně navazuje nejmladší člen Vojtěch Slavík
06.
Leden
2022

Žlutá technika si našla místo na…

V obci Drahoz, v okrese Jičín, se nachází sídlo rodiny Slavíků. Slavíkovi hospodaří na výměře necelých 900 hektarů. Před dvěma lety se na rodinné farmě usadil první žlutý stroj značky BEDNAR, byl jím diskov...

Přečtěte si více

PF-2022
30.
Prosinec
2021

PF 2022

Děkujeme vám za spolupráci a projevenou důvěru v uplynulém roce. Do nově příchozího roku 2022 vám přejeme hodně zdraví, štěstí, osobních i pracovních úspěchů. Ať se vám splní všechna předsevzetí a přá...

Přečtěte si více

Další články
JOY OF FARMING
#
Shop BEDNAR
#
Posklizňové linky
#
Vyhledejte distributora
#
Objednejte předvádění
#
Dealer Area