Zpět na novinky

04.
Březen
2016

5. ročník polního den BEDNAR ve středu 8. června v Rostěnicích

Velký polní den BEDNAR se letos uskuteční 8. června na polích akciové společnosti Rostěnice. Generálním partnerem a spoluorganizátorem akce bude společnost STROM PRAHA a.s., která zajistí tažné prostředky strojů agregovaných v soupravách a současně ukáže široký sortiment strojů pro zemědělské i mimo zemědělské využití. Druhá divize společnosti Bednar – divize zemědělských technologií zde představí nově zrekonstruovanou linku na skladování a zpracování zrnin včetně největší věžové sesypné sušárny v České republice. Polní den doplní i další společnosti ze segmentů zemědělského odvětví tak, aby zde zákazník našel kompletní služby a produkty.

Bednar připravil dvouletý cyklus výstav a polních dní na domácím trhu

Tento krok je finální posunem k vytvoření dvouletého cyklu výstav a polních dní v České republice. Při jeho sestavování se vycházelo především ze zkušeností z minulých ročníků, kdy polní den v Rostěnicích pořádaný v první polovině října nebyl příliš přívětivý z pohledu počasí.

„Půdy byly většinou podmáčené, nebo těsně před zahájením polního dne došlo k takovému zhoršení počasí, že se organizační tým musel přiklonit k alternativní variantě – přesunu do místních skladovacích hal. Z polního dne v Rostěnicích se tak pomalu stávala indoorová akce, což samozřejmě není v našem zájmu. Stroje chceme aktivně předvádět na polích. Zákazníci byli tímto trochu okrádáni,“ řekl vedoucí marketingu BEDNAR Marek Šmika.

Letošní rok tedy nabídne zákazníkům BEDNAR mezinárodní výstavu Techagro v Brně, tradiční polní den Bednar v Rostěnicích a jihočeský polní den BEDNAR pod názvem Agroshow Dynín konaný zpravidla druhý čtvrtek v září. Ve hře jsou další lokální polní dny pod záštitou společnosti STROM PRAHA a.s. pro regiony sever a západ.

V roce 2017 se organizátoři vrátí k variantě z roku 2015, kdy sezónu startoval květnový Polní den STROM – Sever, v červnu se konal polní den BEDNAR ve Slovči, na podzim polní den Agroshow Dynín a později polní den STROM – Morava v Rostěnicích.

Polní den Bednar se stává populárním i v zahraničí

Každý rok proudí na polní den Bednar zástupy lidí. Při zahajovacím ročníku přijelo 630 lidí, o rok později za deštivých podmínek cca 700 lidí, třetí ročník a čtvrtý ročník překonal hranici 1500 návštěvníků. Stovky zemědělců z celkového počtu návštěvníků přijely ze zahraničí.

„Ze zahraničních zákazníků jsme tu přivítali především zástupce partnerských společností a farmáře z Ruska, Polska, Německa a Francie. Posunutím místa konání polního dne na východ České republiky umožníme jednou za dva roky větší dostupnost zákazníkům například z Maďarska či Slovenska,“ dodává Marek Šmika.

Polní den BEDNAR si získal velkou popularitu a stal se synonymem pro odbornost, ale také zábavu a diskuze. Svým programem patří k jedinečným akcí.

„Stroje jsou řazeny v technologickým linkách dle doporučených agrotechnických postupů a dle jednotlivých základních pěstovaných komodit. Poprvé v loňském roce byla podstatná část polního dne věnována přednáškám o půdě, jejímu složení a metodám zpracování půdy. Tento trend budeme zákazníkům prezentovat i v následujícím ročníku,“ uzavírá Marek Šmika a zve všechny zemědělce a fanoušky zemědělské techniky na další ročník polního dne BEDNAR, v roce 2016 do Rostěnic.

Všechny aktuality najdete na webových stránkách společnosti BEDNAR.

 

Novinky

Chci stroj BEDNAR

Mám stroj BEDNAR

Ke stažení

O nás