Zpět na novinky

14.
Září
2010

3 × WAGON – i v podhůří na výbornou

Pokud se mezi odborníky z praxe najdou tací, kteří nebudou chtít uvěřit, že návěs Wagon perfektně zvládne jakýkoli terén, stačí se zajet podívat do podhůří Beskyd a Hostýnských vrchů, tady totiž má své pole působnosti zemědělské družstvo Záhoran Všechovice a.s., hospodařící celkem na 1600ha půdy…

Pokud se mezi odborníky z praxe najdou tací, kteří nebudou chtít uvěřit, že návěs Wagon perfektně zvládne jakýkoli terén, stačí se zajet podívat do podhůří Beskyd a Hostýnských vrchů, tady totiž má své pole působnosti zemědělské družstvo Záhoran Všechovice a.s., hospodařící celkem na 1600ha půdy, z toho 300 ha tvoří louky a pastviny. Podmínky pro provoz zemědělské techniky zde opravdu nejsou jednoduché a i z tohoto důvodu vsadilo vedení akciové společnosti na osvědčenou kvalitu dopravní techniky STROM, konkrétně investovalo do 3ks návěsů Wagon WG 21000, které jsou speciálně konstruovány a vyvíjeny do náročných podmínek dnešního zemědělství.

Jednoduše chytré řešení Vašich přeprav.

„…investice do 3ks návěsů Wagon byla správným řešením, chlapi se s traktory dokážou otočit v dostatečně krátkém intervalu.“ D. Janák


Základem úspěchu je vysoká efektivnost

Družstvo potřebuje každoročně uživit více jak 650ks hovězího dobytka, veškerá senáž probíha z pastvin a luk, které se místy nacházejí až ve vzdálenosti 15ti km od silážního žlabu v těžce přístupných terénech. To ovšem není jediným problémem, který musí společnost zvládnout. Veškerou siláž i senáž zajišťují služby z podniku ZD Tichá, který vlastní dvě postarší řezačky New Holland FX. Podnik je tak odkázán na dostupnost těchto služeb a veškeré práce musí proběhnout v co nejkratším časovém intervalu.

3 kompaktní korby Wagon jsou řešení

„Pokud si představím, že bych ještě další rok měl  i více jak půl hodiny čekat na odvoz, který naplním během několika málo minut, tak veškeré služby v podniku se stanou naprosto neefektivními v dnešní době. Myslím si, že investice do tří tandemových návěsů Wagon byla správným řešením, celkový objem 31m3 už je cítit a chlapi se s traktory dokážou otočit v dostatečně krátkém intervalu a to i když se nacházíme v nejodlehlejších oblastech. Je zde vidět obrovský pokrok a myslím si, že návěsy zde najdou využití v mnoha oblastech zemědělské výroby“ vysvětluje řidič řezačky David Janák.

Plní úkoly i v nejtěžších podmínkách

Dle slov agronoma, ing. Jaroslava Wágnera, jsou již některé parcely na hranici maximální svahové dostupnosti návěsu. Nicméně při letošních senážích obstály na jedničku: „Měl jsem strach, že naše kopcovité kotáry budou s novými návěsy jen obtížně přístupné, nakonec se ovšem ukázalo, že i místa, které jsme nikdy předtím nezpracovali, jsme díky návěsům mohli použít pro senáž a i v tom nejtěžším terénu prokázali návěsy perfektní stabilitu a pevnost.“

Bezpečně i v kopcovitém terénu

Zelenou kartu v podniku dostaly traktory John Deere, není se proto čemu divit, že i v dopravě jsou nasazeny traktory JD tří výkonnostních tříd. Traktoristi jsou již v kopcovité krajině zvyklý na neobvyklé situace a nedělá jim proto problém naplnit návěs kopcovitou „čepičkou“, kdy již váha nákladu překračuje hodnotu 18ti tun. Člověku se při pohledu na plně naložený návěs,sjíždějící kopcovitý terén, tají dech, nicméně vybavení návěsů Wagon, mimo jiné automatickým regulátorem brzd, regulující brzdný účinek dle zatížení, nedovoluje jakékoli ohrožení nákladu, či dokonce celé soupravy i v těch nejprudších svazích, což návěsy Wagon předvedly v Záhoranu a.s. na výbornou.

Hlavní je odvést dobrou práci

I v tomto případě jsem byli mile překvapeni tím, jak jsou v podniku s návěsy spokojeni, neboť tato oblast nepatří  terénně mezi ty nejlehčí. V tomto návěsu, který je  naší novinkou z roku 2009, jsme bohatě zúročily naše mnohaleté zkušenosti s návěsy TRAILER. Z nich vyplynulo, že  v našem sortimentu chybí jednoduchý kompaktní návěs, který by zemědělcům nabízel výborné manévrovací schopnosti i při udržení velkého užitného objemu za rozumnou cenu. A právě v návěsu WAGON WG jsme tyto vlastnosti skloubily. Navíc je vybaven všemi  komponenty, které byly ověřeny mnoha lety provozu u návěsů TRAILER- jako např. boogie náprava, automatický regulátor brzd, omezovač zdvihu a mnoho dalších.
Pokud se i Vy chcete přesvědčit o jeho přednostech, kontaktujte některého z našich obchodních zástupců a objednejte si předvádění na své farmě.

Ing. David Ryčl