Zpět na novinky

22.
Duben
2010

2 roky spokojenosti se SWIFTEREM

Zemědělská společnost ZEMO, spol.s r.o. Bohaté Málkovice, hospodařící v okresu Vyškov, v nadmořských výškách 250 – 400 m.n.m. vsadila v přípravě půdy na produkty firmy Strom Export a její sázka na kompaktor Swifter ST 12000 se jí vyplatila. Kromě kompaktoru byly do podniku zakoupeny i dva kusy výměnného systému Trailer TC 21000.

Zemědělská společnost ZEMO, spol.s r.o. Bohaté Málkovice, hospodařící v okresu Vyškov, v nadmořských výškách 250 – 400 metrů nad mořem. V přípravě půdy vsadili v podniku na náš širokozáběrový kompaktor SWIFTER ST s vyměnitelnými pracovními orgány. Ne náhodou se po vedlejších polích prohání 4 kusy tohoto kompaktoru ještě s větším záběrem. Z toho 2 se stejnými pracovními orgány (gama-hroty) jako v ZEMU a 2 s radličkami. Z naší návštěvy vyplynulo, že výběr našeho stroje byl pro společnost správnou volbou. Kromě kompaktoru byly do podniku zakoupeny i dva kusy výměnného systému Trailer TC 21000.

Náročné podmínky nejsou překážkou

Společnost hospodaří ve středně těžkých až těžkých půdách, v řepařsko-výrobní oblasti na 1800 ha s hlavním zaměřením na pšenice a sladovnický ječmen. Swifter byl do společnosti dodán na konci roku 2007 a od té doby připravuje bez vyjímky veškeré osevní plochy, za den přitom dokáže zpracovat kolem 90 ha. Krajina je v okolí obce nesmírně rozmanitá a ve většině případu stroj pracuje v kopcovitých a dosti členitých polích. I přesto s ním tažný prostředek John Deere 8530 o max. výkonu 355k nemá jakékoli potíže a pracovní rychlost se pohybuje v rozmezí 11 – 14km/hod.

rozmanitá krajina Vyškova nedělá Swifteru potíže

Luboš Tesař: „Spojení navigace a Swifteru je pro mě zatím to nejlepší řešení, které jsem měl možnost používat v praxi.“


Spokojený traktorista

Traktorista Luboš Tesař mi s úsměvem oznamuje, že spotřeba paliva se zastavila na čísle 3,9 l/ha a dodává: „Jsem jediný v podniku, který má na traktoru navigaci. Spojení navigace a Swifteru je pro mě zatím to nejlepší řešení, které jsem měl možnost použít v praxi, v ideálních případech dokážu za den zpracovat i 100 ha. Pole pak mají ideálně připravené seťové lůžko a navíc po práci složím stroj během chvilky díky systému BAR-LOCK. To považuji za jednu z největší výhod Swifteru a jsem rád, že můžu po celodenní práci stroj složit v několika minutách a přeprava po zdejších, nepříliš širokých silnicích mi nečiní výrazné potíže.“

Kvalitní práce s nízkými náklady

Stroj za dva roky odvedl už obrovské množství práce a všichni v podniku se shodují, že i přes podmínky, které v této oblasti panují, Swifter odvádí vysoce kvalitní práci, s minimálními náklady. Skutečnost, že se za dobu užívání nevyskytla na stroji žádná porucha je pro společnost zárukou kvality našich strojů.

Proto doufáme, že i na základě svých zkušeností se v budoucnu v zemědělském podniku ZEMO rozhodnou opět pro naše stroje.

Novinky

Chci stroj BEDNAR

Mám stroj BEDNAR

Ke stažení

O nás